Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Léteznek olyan gyakorlatok,...

Léteznek olyan gyakorlatok, táplálkozás és edzésmódszerek, melyekkel kifejezetten a testi erő növelhető? (Teljesen naturálként!) Nem érdekel az esztétikum, vagy az arányosság, sem az, hogy mennyire sok a testzsír százalék - csak az egyre nagyobb erő!

Figyelt kérdés
Vannak ilyen gyakorlatok (módszerek, étrendek), melyek a testi erőt és erőnlétet növelik - de azt rendkívül hatásosan?

2021. aug. 5. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, erőedzésnek hívják. :D De amúgy ez összefüggésben van az izomtömeggel, is a "csak erős akarok lenni, de izmos nem" vagy ennek a fordítottja csak mese. Másrészt a testzsírszázalék sem elhanyagolható tény. Van pl. egy ilyen tévhit, hogy egy erőemelő nyugodtan lehet bármilyen dagadt, ami természetesen nem igaz, mert ha a relatív erőd nincs a súlycsoportodra optimalizálva, akkor nem leszel jó erőemelő versenyző.
2021. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én csupán arra értettem, hogy sok testépítőnek fontos az arányosság és a minél kisebb testzsír százalék - tehát teste minden egyes izmának arányosnak kell lennie önmagával és egymással is, vagyis rendkívül fontos a test(össz)kép és az esztétikum egyaránt.


Erre hegyezik ki a különféle gyakorlatokat és a táplálkozást.


Ha viszont az általad javasolt erőedzésnél valamivel több lesz a testzsír százalék, vagy nem lesz olyan arányos egyik izomcsoport a másikkal (én csupán erre akartam utalni hogy) az engem egyáltalán nem érdekel. Pusztán önmagának az erőnek, az ember erejének minél hatékonyabb, minél rendkívülibb növelése!

2021. aug. 6. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Egyél amennyit bírsz és ami még nem okoz diszkomfort érzetet, minimum napi 3 maximum 6-szor. Legyen benne elegendő fehérke is. Igyál elég folyadékot, többnyire vizet.

Végezz minimum heti 3 maximum heti 5 súlyzós edzést, alapgyakorlatokra alapozz. Alapokból 1-5 közötti ismétlésekkel dolgozz, 5-8 sorozattal. 80-90% közötti súlyokkal.

Már ha csak ezeket betartod akkor lazán erősebb leszel mint a teremben az emberek többsége.

Jobban nem részletezem, nézz utána a dolgoknak.

2021. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Zöld-ítettelek!
2021. aug. 6. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy az egésznek az alapja a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás.
2021. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A konjugált módszer a legjobb erőnövelésre
2021. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!