Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Király László vagy Bereczki...

Király László vagy Bereczki Krisztián a jobb testépítő?

Figyelt kérdés

Melyikük a felkészültebb?

Melyikük az izmosabb?

Melyiküknek jobb a genetikája?

Melyikük edz jobban?

Melyikük figyel jobban az étrendre?



2021. aug. 16. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda kérdések...
2021. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na melyikük?
2021. aug. 16. 10:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a szinten feltenni azt a kérdést, hogy a két professzionális sportoló közül melyik figyel jobban az étrendre, az kicsit mulatságos. Mindkét testépítő 100% fölötti erőt, energiát, munkát és odafigyelést szentel a táplálkozásra. Nyilván mindketten más sémát követnek, más szakirodalomból merítkeznek (Király Laci vertikál diétát folytat, Bereczki pedig alacsony-magas kalória alapút).

Az, hogy melyikük az izmosabb, az megint nem egy elfogadható kérdés, maxium egy teljesen laikustól. Ezek a testépítők évről-évre több izomtömeget pakolnak magukra. Jelenleg a két sportoló teljesen más fázisban van a versenyfelkészülés tekintetében, így összehasonlíthatatlan a két ember.

Az edzés tekintetében szintén mindkét testépítő nagyon komoly terv-programozással folytatja a tréningeket. Én azt látom, hogy Király Laci mind az edzésben, mind a táplálkozásban, mind a nyújtásban-mobilizációban, mind az alvásban-regenerációban frisebb irodalmakra és információkra támaszkodik, mint Bereczki. Király Laci szerintem tudásban és felkészültségben Bereczki előtt jár, mert szimplán szerintem jobb az információforrása. Ettől függetlenül Bereczkiről is tudniillik, hogy nem kevés könyvet és irodalmat olvasott el a testépítés-étkezés-regeneráció tudományával kapcsolatban, úgyhogy ő sem tartozik éppen a tájékozatlan sportolók közé.

Ha genetika alatt a "testi adottságaikat" érted, akkor véleményem szerint Király Lacinak esztétikusabb adottságai vannak, de ez teljesen szubjektív. Ha pedig genetika alatt az anyagcseréjüket, kémiatűrő képességüket, regenerációs adottságaikat és egyéb "szervi-hormonális" tényezőket érted, akkor a válasz az, hogy nem tudom. Ehhez személyesen ismernem kéne mindkét testépítőt.

2021. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Akkor te is Király Laci-ra szavazol! Én is.

Amúgy abszolút izomtömegben nyilván Bereczki a jobb, ez nem is kérdés.

2021. aug. 16. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
20 kiló van a 2 sportoló között Bereczki nagyobb de Kiràly Laci fizikuma nekem is jobban tetszik
2023. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!