Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor érdemes elkezdeni hasra...

Mikor érdemes elkezdeni hasra edzeni?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok és egy ideje már edzek és futok.

Sikerűlt leadni a pocakomat és most 174cm 84 kg vagyok.

Szeretnék hasra is edzeni, hogy jobban nézzen ki az öszkép, de úgy tudom amíg van ott zsír addig úgysem fog látszani. Ugyanis az izom csak kintebb nyomja a hájat. 174 cm hez szükséges a 75Kg, hogy lászódjon a dolog? Vagy már ezzel a 84 kg mal is elkezdhetek hasra gyúrni, mert már fog látszani?


Természetesen nem rögtön kell lászódnia, de nem szeretném hogy dagadtabnak tűnjek majd és közbe ne is látszódjon.



2021. aug. 16. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Jól tudod, a zsírt kell leadni ahhoz, hogy látszódjon a kocka. Persze ettől függetlenül "illik" hasra is edzeni, már egy 15 perc alatt eszközök nélkül is kellemesen le lehet edzeni a hasat.


Kg-t számolgatását méregetését én inkább kiváltanám a helyedben egy tükörrel

2021. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez a "kövér vagyok, úgyhogy nem edzek hasra, mert az izom csak kifelé nyomja a zsírt" típusú tévhit akkora egy baromság. Az mindenképpen pozitív, hogy az emberek kezdik érteni, hogy a hasedzés nem fogja eltüntetni a pocakot, ugyanis ahhoz egy kalóriadeficiten alapuló diétára van szükség, de ennek az ellenkezője is egy ökörség. Nyugodtan edzhetsz már hasra, nem létezik ilyen súly/magasság határ, ami alatt vagy fölött tilos edzeni a hasat. A hasizom (és úgy amblokk a törzs-core izmok) az egyik legfontosabb stabilizáló izom az emberi testnél. Minden mozgásod ereje, dinamikája, szabályossága a megedzett has és törzsizmokon múlik. Ha van egy erős has-törzs izomzatod, akkor minden van. Ha nincs, akkor semmi nincs.

A látvány egy dolog. A hasat nem a kockák miatt kell edzeni, azok sima diétával is előbb-utóbb felbukkannak, köszönik szépen. A hasat és a törzset a feszesség miatt kell edzeni, és a funkcionalitása miatt. Számomra nevetséges, amikor az önjelölt Mr. Olympiák arra verik magukat a konditeremben, hogy 50 kilóval bicepszeznek, de egy alap planket nem tudnak megtartani egy percig se.

A lényeg, hogy ne aggódj, kedves kérdező, nem fogsz dagadtabbnak tűnni, ha elkezdesz hasazni.

2021. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 188 centihez vagyok 84 kg. Még van kb 1 cm hájam, hogy látszódjanak a kockák 😃 de mivel nyár vége van, ezért szerintem most abbahagyhatod a fogyózást, és elkezdhetsz tömgnövelő edzéseket csinálni. Szálkásítást pedig februárban kezdheted.
2021. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ugyanis az izom csak kintebb nyomja a hájat. 174 cm hez szükséges a 75Kg, hogy lászódjon a dolog? Vagy már ezzel a 84 kg mal is elkezdhetek hasra gyúrni, mert már fog látszani?"


Jogos, én is ettől szenvedek:) Ne testtömeghez viszonyítsd, hanem testzsír %-hoz. Mennyi a testzsírod?

2021. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nemtudom mennyi a testzsír :P

Most leadtam 10 kg ot.

Szerintem 80kg nál ekezdek hasra edzeni és mellette ugyan úgy folytatom a diétás és fogyós életmódott. Szerintem így okés lesz. Fogyózás mellett megy a súlyemelés és ilyesmik.

2021. aug. 16. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyesen eldöntötted a dolgot. Miért írtál ki kérdést? Nem baj, hogy négy különböző kommentet is kaptál, ne is foglalkozz velük. Csináld úgy a dolgokat, ahogy eltervezted. Viszont nagyon vigyázz, hogy tényleg 80 kilónál kezdj el hasra edzeni, nehogy 81-nél. Ha 81-nél kezdesz el, akkor a hirtelen bedurranó hasizmod úgy kifogja nyomni a hájadat, hogy akkora pocakod lesz, mint Obelixnek. Ezt te sem akarod, úgyhogy nagyon legyél legyél résen.

És hajrá, jó súlyemelést. Nem baj, hogy az alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. Nyomjad, sok sikert!

2021. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oh ez most megnyugtatott! 😁

Nagyon szépen köszönöm hatos! ❤️

2021. aug. 16. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!