Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kiegyensúlyozatlan fekvenyomás?

Kiegyensúlyozatlan fekvenyomás?

Figyelt kérdés
A gond ott kezdődik, hogy jobb kezes vagyok és hát nyílván kb mindent ezzel csináltam. Fekvenyomásnál pedig a bal kezem szó szerint remeg és a rúd is állandóan kidől előre hátra, nem tudom vízszintesen tartani. Gondolom a tricepszem, meg a mellizmom nem ugyanolyan erős vagy rossz a koordináció. Mi lehetne a megoldás ? Próbáltam egykezesekkel nyomni, de ott is végig remegett a bal, a jobbal semmi gond nem volt. Arra gondoltam, hogy mindig csak annyit csinálok, amennyit a bal bír és akkor egy idő után kiegyenlítődik a különbség. Ez hülyeség vagy működhet ? Amíg ez nem oldódik meg, addig hanyagolom a rudas fekvenyomást szerintem. A többi kétkezes gyakorlatnál is van egy kevés eltérés, de nem ilyen nagy mértékben.

2021. aug. 17. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem tudunk választ adni látatlanba, de megértem a problémád. Keress meg egy személyi edzőt vagy egy erőemelő versenyzőt. Nekik az a dolguk, hogy az ilyesmivel tisztában legyenek. Ők majd segítenek neked ott és akkor. Valószínűleg csak a technikád és a kivitelezésed rossz. De az is lehet, hogy valami mobilizációs gond lesz. Keress meg ezzel egy szakembert.
2021. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Mennyire vagy kezdő? Mert ha most kezdted, akkor ez majd elmúlik.


Csináld kisebb rúddal, amit elbírsz

2021. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ahogy írod,egykezes súlyzóval és hagyd abba amint a bal karod nem bírja.Idővel fel kell hogy jöjjön a bal oldal
2021. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!