Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nagy a hasam ha kocka...

Miért nagy a hasam ha kocka hasam van?

Figyelt kérdés

29/F kezdő testépítő vagyok.


Közel egy éve szedek fehérje port, emellett eszek rendesen és edzőterembe is járok.


Szóval mindent jól csinálok, de a kocka hasam valamiért úgy néz ki, mintha lenyeltem volna egy kisebb egész dinnyét.


Nem vagyok az a fajta 100kg fölötti nagyon nagy hasú testépítő.


183cm/90kg vagyok, ezelőtt csak 70kg voltam.


Szóval az normális ha nincs lapos kocka hasam, hanem inkább gömbölyűbb kocka has?



2021. aug. 21. 22:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Mert a gyomrod fel van puffadva. Ez a táplálkozás rendszertelensége miatt is lehet, vagy az emésztésed számára nem előnyös élelmiszereket fogyasztasz. Bármitől lehet, de nem az izomhoz van köze. Valószínűleg a hasi kötőszövetek és a zsigerek ki is vannak tágulva.

Nem szoktál puffadni, vagy nagyon erős "jóllakottság érzésed" lenni?

2021. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem szoktam puffadni.


Persze jól lakásig eszek utána látszik a hasamon is, de nekem mindig ilyen nagy.


Nincs emésztési zavarom, se étel allergiám, szóval ezektől se lehet.


Talán genetika?

2021. aug. 21. 23:12
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Genetika plusz belso tarto izmok gyengek, van azt erosito gyakorlat is.
2021. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem genetika lehet, mert minden nap edzek hasra.
2021. aug. 21. 23:27
 5/22 A kérdező kommentje:
Gondolom a genetika ellen nem lehet tenni, vagy igen?
2021. aug. 21. 23:27
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha naturál vagy ami elég nyilvánvaló az írásod alapján, akkor az a 90 kg 183 cm mellé lehet h sok. Nem csoda h nem lapos a hasad, meg kiváncsi lennék azokra a kockákra. Az h halványan látszik az árnyalat az még nem kockahas. Nekem 15 kg pluszal is látszódtak halványan a “kockák” árnyalatai, főleg a has felső részén úgy h közbe meg rendesen pocakos voltam.

Ami sokat segíthet az az h enyhén befeszíted a hasad és hozzá szoksz ehhez a testtartáshoz. Nagyon sokan teljesen elengedik járás/állás közben a hasizmukat és jóval nagyobbnak látszik a hasuk mint amekkora. Persze nem arra gondolok h izombol feszítsed állandóan. Csak enyhén amíg még kényelmes, szóval ne hagyd h elernyedjen, plusz egyenes hát is alap egy jó testtartáshoz.

2021. aug. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriát vagy a makrókat számolod? Mert a feherjepor, edzes, egészséges kaja önmagában a legtöbb esetben kevés, plane naturalban. Ha egy esztétikus lapos, kockás has a cél akkor számolgatni kéne. Egészséges kajából is lehet túl sokat enni. Pl. lehet h neked 3000 kalória kellene a vágyott testhez de te betolsz 4000-et. És az az ezres plusz teljesen mindegy h feherjeporbol, csirkemellbol vagy csokiból jön össze akkor is plusz, ami felesleghez vezet. A férfiak meg alapból hasra híznak egyből, szóval itt már nagyon kell centizni h lapos kockás hasad legyen. Tudd h mennyi kalóriára van szükséged és kezd el számolni vagy fogadd el a mostani állapotot.
2021. aug. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs puffadás és ételintolerancia, akkor ez bizony attól van hogy egyszerűen túl erős a hasizmod.

Bár ez is genetika. Akinek jó a strukturája, annak 15% akar 20%os testzsírnál is látszik halványan.

Sokan elcseszettül edzenek hasra, ellenállás nélkül, általában ezért nincs is semmi hasuk.

2021. aug. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az is elképzelhető, hogy szarul csináltad a gyakorlatokat, és kidülledt, amit nem kéne... ellenőrizd le, nem ez-e baj:


[link]

2021. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 varlamov ***** válasza:
Hasi sérv is lehet. Fűrészelésnél követik el a legtöbben a hibát, hogy rosszul csinálják, és sérvet kapnak, és kidülled.
2021. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!