Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Futópad vs elliptikus tréner? ...

Futópad vs elliptikus tréner? Mi a különbség, melyiket éri meg inkább megvenni?

Figyelt kérdés

Ezek speciel majdnem teljesen ugyanabban az árban vannak és még a márka is ugyanaz…


Futópad:

[link]


[link]


Tréner:

[link]


[link]



2021. szept. 6. 16:11
 1/7 A kérdező kommentje:

UI:


Természetesen a fő különbségeket én is látom, az érdekelne hogy hatását illetően (az izomcsoportokra), mi a különbség…

Illetve melyik lehet a hatékonyabb.

2021. szept. 6. 16:17
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatékony mire? Figyelj, ilyen gépeket nem az "izomcsoportok" vagy az izomnövelés miatt veszünk/használunk. Ezek a gépek arra valók, hogy aerob vagy anaerob mozgást végezz rajtuk, azaz kardiózz velük. Most bele lehetne menni abba, hogy melyik mozgásforma melyik izomcsoportot mozgatja meg, de ez edzés szempontjából rohadtul jelentéktelen ezen gépek esetében. Mindenki másra esküszik. Valaki a szobabiciklire, valaki a taposógépre.

Én futópad párti vagyok, de én anno megtanultam "szabályosan és helyesen" futni, és nem vagyok túlsúlyos. Az eliptikus tréner elég jól átmozgatja a nagyizületek némelyikét, továbbá kíméli is azokat, így valaki azt szereti. Neked kell eldönteni, hogy melyik gépen szeretnél hosszú távon kardió mozgást végezni. Előtte én lemennék a helyi konditerembe, hogy mindkettőt ki tudd próbálni, és csak utána venném meg az adott gépet. Nem olcsó mulatságok ezek, jól gondold meg a döntésedet. Viszont azt tudd, hogy ezek a gépek kiválóak kardió mozgásformára, viszont egyiktől sem leszel "erős, izmos, formás", meg a többi elcsépelt jelző. Ezek nem edzi meg az egész tested izomrendszerét hatékonyan, hiszen nem erre valók. Úgyhogy remélem tudod, miért akarsz ilyen drágán gépet vásárolni, és hogy mik a céljaid vele.

2021. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Elsősorban zsírégetés céljából vásárolnék valami ilyesmit, tehát fogyáshoz, nem azért hogy látványosan izmosabb vagy formásabb legyek…

Bár én azt hallottam, hogy minimálisan arra is jók ezek a gépek, hogyha intenzívebb programot teszünk be és az étrendünk is megfelelő.


Persze egy testépítésben az átlagnál járatosabb, sportos embernek nyílván ezek a kardioedzésre kitalált gépek a legextrémebb fokozatokon sem kottyannak meg, hiszen az izmai hozzászoktak a komolyabb megterheléssel járó, például súlyzó a edzésekhez…


De én egy kevés izomzattal rendelkező, túlsúlyos személy vagyok, azt gondolom hogy kezdésnek valami ilyesmi lehet az ideális, már csak azért is mert nekem (sajnos) még a kényelem is fontos…

Remélem ezen egyszer túl tudok majd lépni, de egyből a mélyvízben, komolyabb edzésekhez nem vagyok kitartó.

Már próbáltam, de sokszor abbahagytam.


Ezért lenne fontos, hogy valami olyat vásároljak, ami itthon a nappaliból is bármikor elérhető, hogy tényleg használjam is.


Edzőterembe a tömeg miatt nem szeretek járni, de akkor a tanácsodra, lehet hogy majd kipróbálok valami hasonló gépeket mielőtt pénzt költök.


A linkelt gépek egyébként árban olyan középkategóriásnak mondhatóak.

2021. szept. 6. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

A futás nyilván erősíti az alsótest izomcsoportjait, az eliptikus tréner pedig nyilván igénybe vesz néhány izmot a felsőtesten is, de ezektől "minimálisan" sem leszel izmos olyan értelemben, mint ahogy egy súlyzós edzéstől elvárható. Egyébként meg nehogy azt hidd, hogy egy "testépítésben jártas" embernek meg se kottyan egy futópad a legextrémebb fokozaton se. A legtöbb konditerembe járó csávó vagy hírből sem ismeri a kardiót, vagy kimerül egy 5 perces bohóckodásban edzés előtt/után. A testépítésnek valójában annyi a célja, hogy az egyén a felszíni izmokat (látványizmokat) megedze, ezáltal nagy legyen a karocskája, kerek legyen a vállacskája, széles legyen a hátacskája, aztán ennyi. Laikusként olyan sokat ne láss bele a hobbi testépítésbe, pláne a mai világban, amikor már minden második ember, boldog-boldogtalan konditerembe járogat, nulla értékelhető tudással, diétával, edzésprogramozással.

Neked túlsúlyosként mindenképp az eliptikus trénert javaslom, de előtte tényleg menj le a helyi terembe, és szokd azt a mozgásformát, azt a gépet, és csak utána vedd. Ha te tipikus nulla kitartással rendelkező próbálkozó vagy, akkor tényleg nagyon alaposan gondold át és fontold meg, hogy mit veszel több százezer forintért. Viszont azt remélem tudod, hogy esetedben egy megtervezett, tartható, kiegyensúlyozott, kalóriadeficiten alapuló étrend nélkül semmi eredmény nem lesz fogyás tekintetében.

2021. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Mért nem a szabadban futsz?
2021. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Tán olvasd el a kommenteket! A kérdező túlsúlyos. Plusz sosem tanult meg szabályosan és helyesen futni. Plusz normális sportolói múltja sincs. Így belevágni a szabadtéri futásba, valami alkalmatlan tornacipőben, túlsúllyal, izületi felkészítés/előkészítés és jó technika nélkül öngyilkosság.
2021. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túlsúlyosként én egyiket sem ajánlanám kezdésnek, miert mindkettőn állni kell, inkább egy rendes spinning kerékpárt néznék a helyedben. Ha a kényelem is fontos, ahogy írod, akkor meg mindenképp.
2021. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!