Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepszezés közben szinte...

Bicepszezés közben szinte csak az alkarom dolgozik, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Már mondhatni "háromszögű" a teljes karom a túlfejlettnek mondható a brachi miatt. Akármilyen bicepsz gyakorlatot csinálom, akár géppel akár szabadsúllyal szinte sose érzem a bicepszem. Nem dolgozok nagy súllyal, scott pados géppel 5 - 5kg, kézisúlyzóval 9-9kg, kétkezes rúd 30kg. A karom hosszára is gondoltam már ugyan is viszonylag magas vagyok 190cm de nem hinném hogy ez miatt van. Rengeteg videót megnéztem a témában hogy hogyan lehet kiküszöbölni ezt a problémát de még most se sikerült

2021. szept. 12. 14:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy koncertált bicepszezés közben is szinte csak az alkarom a dolgozik, a,bicepszem meg sem feszül
2021. szept. 12. 14:34
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

A csuklódat tartsd fixen, ne azzal emelgesd a súlyokat.

És ne kapkodva, hanem szépen lassan, kitartva végezd a gyakorlatot. Koncentrálj a bicepsre, fókuszálj oda. (hülyeségnek hangzik, de meg kell tanulnia a testnek az izom-agy összeköttetést, hogy kontrolláltan lehessen végezni a gyakorlatot)

2021. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a gyakorlatod csinálod esetleg? Szerintem pont emiatt jó.

[link]

2021. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Háromszög alakú a teljes karod?? Az milyen?

Répa karról hallottam már.

2021. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt megnyugtathatlak pl az állóbicepszből ha akarnád sem tudnád kihagyni a bicepszed, mert egyszerűen az tapad csak úgy, hogy a kézfejedet a válladhoz közelítse.


Ha nem érzed az azt jelenti túl kicsi a súly, vagy "beszambázol" a rúd alá (hátradőlsz és előrébb mész).


Ha az alkarodat érzed, az vagy azért van mert túl gyenge, vagy szorongatod a rudat ahelyett, hogy csak simán stabilan tartanád.

2021. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha nem feszül a bicepszed, akkor kicsi a súly. Manapság annyira rámennek arra hogy kis súly, érezd az izmot, hogy átesnek a ló túloldalára, és túl kevés súlyt használnak. Próbálj nagyobb súllyal is
2021. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egykezes 9kg, kétkezes meg 30kg. Most vagy a 9kg túl kevés vagy a 30kg túl sok és lendületből emeled. Vagy kicsit mindkettő eset, az részben meg is magyarázná, hogy miért nem érzed annyira.
2021. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kalapàcs bicepszet próbàld ki és fent fordítsd be a súlyt, hogy a kisujjad közelítsd a vàll felé. Felezd meg a súlyt és csinàlj így rohadt sok ismétlést, másnap befosol az fix. Ha megvan az agy-izom kapcsolat akkor menni fog az összes gyakorlattal. Vagy ketkezes rúdnàl ejtsd le a csuklódat kis súllyal ugy, hogy csak a felso két ujjperceddel tartsd. Teljesen kikapcsolod az alkart
2021. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rosszul csinálod.Az alkarod ne feszítsd felfele.Mindvegig legyen egyenes,és fix a csuklód.Ha nem így csinálod túl nagy terhelést teszel át a bicepszröl az alkarra.Tképpen arra edzesz.Azért ég be.

Rossz a gyakorlat kivitelezésed.

2021. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!