Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kéne elkezdenem a...

Hogyan kéne elkezdenem a testépítést? Fogyást? Táplálkozást?

Figyelt kérdés

Üdv!


23 éves srác vagyok, az utóbbi időben elhanyagoltam magam és a mozgásra, illetve egészséges életmódra nullával egyenértékű időt fordítottam. Sajnos ez meg is látszik rajtam, mert olyan dagadt disznó belem van, hogy fájdalmas ránézni is. 194 cm magas vagyok, jelenleg 105kg a testsúlyom, ebből kereken 0% izom, csak háj. Tokám akkora mint egy pelikánnak, egy akváriumnyi hal ellubickolhatna benne. Tanácsot, illetve segítséget szeretnék kérni. Először fogyni szeretnék valamilyen módon, de igazából fogalmam nincs mit kéne vagy mit nem kéne ennem, illetve mennyit kéne mozognom. Sajnos ülőmunkát végzek, így a munkahelyen sincs sok lehetőségem a mozgásra. Szabadidőmben pedig a netes játékon lógok, bár ez utóbbit lassacskán sikerül elengednem és leszoknom róla. Régen elég gizda, szép testfelépítésű gyerek voltam, szeretném valahogy ezt az alakomat visszanyerni. Sőt, mi több... szeretnék egy szépen kidolgozott izomzatot is építeni magamra. Kondiba sajnos nem merek lemenni, pedig egy köpésre van a terem. Ennek egyik oka az, hogy nem rég költöztem új városba, ahol egy szem ismerősöm és barátom nincs még.. Akikkel esetleg lehetne menni csapatni. A másik ok, az a rettenetes méretet öltött önbizalom hiányom. Félek, ha elmennék egy terembe, ahol már mindenki szép és izmos, akkor mást nem kapnék, csak lenézést, amiért ilyen tulok vagyok. Másfelől ha el is mennék, nem tudom milyen edzéstervet igénybe véve kezdjek neki. A problémát tetézi, hogy buta vagyok, mint a raklap, fingom sincs az egész testépítésről, az izmokról és azok működéséről. A táplálkozás szintén zenész. Szóval ha valaki tud tanácsot adni, megköszönném.


2021. szept. 18. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a kondiban van személyi edző, akkor kérd az ő segítségét.


Amúgy meg senki nem úgy lesz, hogy hirtelen ki van pattintva. Valaki gizdan kezdi, más meg úgy mint te.


Még ismerősöket is szerzhetsz ott.

2021. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kevesebb kalória kell, több mozgás. Az hogy mit eszel az is fontos azért, de másodlagos az egész napi kalóriához képest. Viszont jobb a kevesebb kalória tartalmú étel (pl zöldségek, csirkemell), mert abból többet tudsz megenni és nem lesz egész napos éhségérzet. Edzést elkezdheted fogyás mellett is, kalóriadeficitben is tudsz izmosodni és kalóriát is égetsz vele. Az hogy pontosan mennyit kell enni és mozogni, azt nem lehet így megmondani, meg ez változni is fog, egyél kevesebbet aztán majd meglátod mennyire fogysz. Olvass utána az egésznek értelmes oldalakon, több forrásból, mert nem lehet mindent leírni.


Ha ténylegesen változni akarsz, akkor lesz rá időd. Lehet mellette is játszani a gépen, csak 1-2 órával kevesebbet.


Konditerem: azért járnak az emberek, hogy jobban nézzenek ki. Nem görög félisten mindenki, rengeteg átlagos vagy rosszabb fizikumú ember jár terembe. Tudod mit fognak gondolni az ott edző emberek? Nagy részük semmit, mert a saját dolgukkal lesznek elfoglalva, a másik részük meg bólint egyet hogy sok sikert, végre kezdesz valamit a fizikumoddal, egészségeddel. Ha meg véletlenül van 1 gyökér aki lenéz, azzal meg nem kell törődni. Arra gondolj, hogy 1 meg 2 év múlva már az az 1 ember se fog lenézni.


Senki se profi aki elkezdni, emiatt se fájjon a fejed. Visszagondolva a kezdésre, én is csináltam borzasztó idióta dolgokat, aztán olvasgattam, néztem videókat és pár hónap alatt belejöttem. Nem kell kapásból testépítő étrend meg tökéletes edzésterv! Teljesen jó, ha fokozatosan állsz át, nem baj ha az elején nem optimális minden. Én az ellenkezője voltam egyébként, nem túlsúlyos, hanem alultáplált, vékony. Senki nem nézett, hogy "úristen a gyerek még 30kg-t se tud kinyomni". Sőt, többen is odajöttek segíteni kérés nélkül, hogy hogyan kellene csinálnom a gyakorlatot.

2021. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Szia Aranybarátom!

Lényegében én is ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezem, csak kicsit idősebb vagyok.

Ha gondolod írj rám.

Üdvözlettel:

A ducibuci srác

2021. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló gyökér egy pszichés beteg, neki ne írj, köszi!

Amúgy én egyszerűen soha nem fogom megérteni azokat az embereket, akik ilyen butaságok miatt nem mernek lemenni egy konditerembe. Haver, ha bemész egy konditerembe, akkor látni fogod, hogy a terem fele szarabbul néz ki, mint te. Sokszor a már 5-6 éve edző csávók is olyan gyenge formát mutatnak, mintha tegnap kezdték volna. Nehogy azt hidd már, hogy minden konditeremben csak Dwayne Johnson és Jason Momoa szintű férfiak, meg Margot Robbie és Megan Fox szintű nők vannak. A konditermek általában pont azokkal a magát elhanyagoló, önbizalomhiányos, rosszul kinéző kezdőkkel van tele, akik fél évig bohóckodnak a gépeken, aztán abbahagyják az egészet, mert nem volt a tudás a fejükben, amire építkezve tudtak volna fejlődni.

Mivel te a legalapvetőbb információkkal sem vagy tisztában, ezért kár lenne most regény méretű kommenteket írni az edzés progresszióról, a glikémiás indexről, a passzív regenerációról, a mobilizációról és hasonló dolgokról. Neked ennél sokkal alacsonyabb szinten kell elkezdeni a tudás megszerzését. Ajánlom, hogy keress fel egy JÓ személyi edzőt, JÓ referenciával, aki megtanít téged ezekre az alapokra. Elkezdhetsz random emberek kérdezgetése és fitnesz YouTube videók megnézegetése mellett is edzegetni és diétázgatni, de jó eséllyel nem lesz meg a várt eredmény, mert azt sem tudod merre hány méter. Keress fel egy szakembert! Ha leírod, hogy hol laksz, melyik konditermek elérhetők a közeledben, akkor talán névszerint tudunk is ajánlani neked valakit.

2021. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Ja de azért leedzett már néhány évet naturalon, de nyilván ezt felülírja az állítólagos gyökérség és a pszichés betegsége. :D

2021. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezd el a fogyást, ugorjon le egy huszas, több nem kell. Utána kell egy jó értend és edzésterv, személyi edzőhöz fordulj. Sok sikert. Én is így kezdtem amúgy. Most meg tükörbe nézek azt elájulok milyen pacek vagyok. Vékony kis gyík voltam, most meg olyan izmos hogy nem bírok már magammal akkora az egom. Meghalnak a nők ezért a trinyóért. Kezdd el amíg nem futsz ki az dőből.
2021. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!