Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1Vessém van szedhetnek bcaa -t?

1Vessém van szedhetnek bcaa -t?

Figyelt kérdés
Testépítéssel kezdtem foglalkozni sajnos 1 vesével születtem. Nyilván a fehérje bevitelére figyelni kell ez véget hogy ne legyen túl sok de kevés se az izom építés végett. Bcaa szedhetek

2021. szept. 18. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Mi végett?
2021. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Igen szedhetsz.
2021. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1 vesével nem ehettek túl sok fehérjét ezt mondta az orvos
2021. szept. 18. 21:06
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Mire kellene a bcaa? mi célból?
2021. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem értek annyira hozzá személyi edző mondta hogy edzés közben igyam
2021. szept. 18. 21:10
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Hát igen,de csak tudod mi a cél: tömegnövelés,szálkásítás,fogyás?
2021. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Egy orvostól kérdezd ezt meg, könyörgöm, ne kommentelőktől. Szerintem ihatsz BCAA-t egy vesével is, de lehet, hogy orvosilag nem ajánlott. Nem tudom, erre doki tud megalapozott választ adni.

Viszont hogy nem a fabatkát nem érő BCAA-n fog múlni a fejlődésed, az biztos. Ha a személyi edződ ahelyett, hogy a sporttáplálkozás alapjait, az edzésprogramozás alapjait, a regeneráció alapjait tanítaná neked, inkább BCAA-t javasol, orvosi beleegyezés nélkül, akkor róla is megvan a véleményem. Amíg "nem értesz hozzá", azt sem tudod mit miért kell fogyasztani, addig én offolnám a tápkiegészítőket, pláne a legkevésbé fontosakat, mint pl. a BCAA. A személyi edzőnek nem az a feladata, hogy számolja, hány ismétlést nyomsz bele a két kilóba, meg nem is az, hogy a konditermi pult termékeit ajánlgassa, hanem hogy megtanítsa azt, mi miért van, mi miért történik, mit miért kell szedni, mit miért kell enni, mit miért kell csinálni.

2021. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Az előző válaszolók jól írják a dolgokat.

De a BCAA-t feleslegesnek tartom csak ha nem szálkásítasz. Ha tömegetnövelsz akkor inkább egy izotóniás italnak nagyobb értelme lenne.

Sajnos igen az orvosok tiltják a fehérje porokat mondván hogy: "mű izmot hoz" "összemegy a here", "leáll a vese"... Ezekre a feltételezések alátámasztásához természetesen még tudományos vizsgálat nem történt.

2021. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Ez azért van, mert sajnos se az orvosok, se az átlag emberek nincsenek tisztában azzal, hogy mi a fehérje por. Ők azt hiszik, hogy a fehérje por valami boltban legálisan kapható szteroidkészítmény. Amikor pedig elmondod nekik, hogy a fehérje por valójában csak egy magában semmi extrát nem nyújtó, többnyire közönséges tejsavóból előállított koncentrált élelmiszer, akkor azt sem értik, miről beszélsz...

Ettől függetlenül én is azt javaslom, kedves kérdező, hogy egy dietetikust kérdezz meg a BCAA-ról, mielőtt kommentek alapján inni kezdenéd. Viszont ha nem akarod teljesen felesleges dolgokra költeni a pénzed, akkor ne vegyél BCAA-t, mert semmi kézzelfogható hasznod nem fog belőle származni.

2021. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az orvos szimplán a fehérje bevitelére mondta hogy mértékkel arra amit kész étellel beviszek
2021. szept. 18. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!