Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ízesítetlen kukoricapelyhet...

Ha ízesítetlen kukoricapelyhet fogyasztok zabpehely helyett az úgy belefér?

Figyelt kérdés
Glutén miatt nem ehetek zabot, kukoricában nincs.

2021. szept. 18. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem egyforma a glikémiás indexük. A kukoricapehely nem a legjobb élelmiszer és szénhidrát forrás egy sportolónak. Akkor inkább rizspehely/rizskása (lehetőleg barna rizsbők) vagy valamelyik álgabona.
2021. szept. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A zabban nincsen glutén, csak ha gabonával kevert, úgymond szennyezett. De árulnak teljesen tiszta zabot is.
2021. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kukorica sokkal szarabb, magas a GI-je, és állítólag még öregít is.


A zab meg alapból gluténmentes, maximum minimális szennyeződés lehet benne, de ezt is csak azért írják rá, mert ha nem írnák, jönne a kemény büntetés.

2021. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor viszont lehet a sok rostot nem bírom.
2021. szept. 19. 14:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Iszol elég folyadékot?
2021. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Igen! 20 kilónként 1 litert, nyáron többet.

De a rost bevitelem is elég magas volt. Tudatosan csökkentettem, de lehetséges hogy a zab által bevitt mennyiség is sok. Naponta nagyjából 150-200 g zabot fogyasztok, de ezt egyszerre. Fehér rizst fogyasztok még, napi 100g körül, ami tudom hogy nem a legjobb. Ezenkívül 150g almát és zöldségeket, nagyjából 500g/nap ami szintén elég sok rost. (uborka, brokkoli, paradicsom, sárgarépa). Valamint még olajos magvakat, tökmagot 100g/nap, 2-3 db tojást és csirke, pulyka vagy hal húst 500-600g/nap.

Általában ezeket szoktam fogyasztani.

Azt vettem észre, hogy a szemét kajákat (gyors felszívódású cukros dolgok) sokkal jobban emésztem mint ezt a kvázi egészségesebb étrendet. Mondjuk konkrétan csak a zab után érzek panaszokat.

2021. szept. 19. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a szemétkajákat jobban emészted, hiszen ezeknek a tápanyag nélküli szaroknak az emésztése gyakorlatilag nulla melóba kerül az enzimjeidnek. A különböző lassú felszívódású és magas rosttartalmú élelmiszerek persze, hogy nehezebben emésztődnek.

Mit érzel a zab után? Puffadást? Gyakori, sok ember gyomra nem bírja a zabot. Nekem egészen jól viseli a közepes mennyiségű zabot, de az egyik barátom egy kis kásától is kikészül.

2021. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Laza székletet, szinte már majdnem hasmenés jellegűt. Van amikor kevésbe van amikor erősebben jelentkezik, szinte kiszámíthatatlan. De általában a zab után, ezért gondoltam erre.

2021. szept. 19. 15:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondom, a zabot nem mindenki emésztése csípi. A barátomnál kb. ugyanaz a probléma merül fel zabtól, mint neked. Ez van, akkor mehetnek az első kommentelő által írt alternatívák.
2021. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Ezt értem, de ez csak most nagyjából 1 éve jelentkezett, előtte nem volt vele problémám. (ilyen kis mennyiségben legalábbis)

2021. szept. 19. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!