Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme szednem BCAA-t?

Van értelme szednem BCAA-t?

Figyelt kérdés
Már egy ideje edzek súlyokkal és látom meg érzem magamon a fejlődést, de most így ideje úgy érzékelem hogy meg vagyok ragadva egy szinten. Van értelme BCAA-t használnom? Mennyi idővel lesz látható fejlődés? Meg kb mennyi ideig lehet/kell használni?
2021. szept. 22. 15:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
A bcaa erre nem jó.
2021. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
nincs, semmit nem használ. a bcaa csak egy részleges fehérje.
2021. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"A bcaa erre nem jó."


Akkor mire jó? Mert megnéztem vagy 5 magyarázó videót angolt, magyart is, mind arról szólt hogy ez arra jó hogy bevigyél olyan anyagokat, ami az izomnövekedéshez, izommegtartáshoz kell.

2021. szept. 22. 15:06
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Igen szálkásításnál jól jöhet izommegtartásra, mivel az izomvesztést mérsékelheti,gátolhatja.
2021. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Vajon melyik a rosszabb? Ha trollkodsz, vagy ha komolyon gondolod? Nem tudom, mindkettő para...

Röviden: nincs értelme BCAA-t használnod. A BCAA az egyik legtipikusabb pénzlehúzó tápkiegészítő a cégek részéről. Gyakorlatilag 15 éve jön ki heti szinten (idegennyelvű) tanulmány, miszerint a BCAA és az EAA szedése a legfeleslegesebb dolog egy hobbi gyúros számára.

Mennyi idővel lesz látható a fejlődés? Mit gondolsz? Azt, hogy a BCAA úgy működik, hogy elkezded nyomni, aztán pár héten belül egyszer csak növekedésnek indul a karod? Haver, neked milyen tévképzeted van a BCAA-ról? Legalább olvasnál utána hiteles forrásokban. Ez nem valami szteroidkészítmény, hogy kézzelfogható hatása legyen X idő elteltével. Ez egy kamu tápkiegészítő, ami csak arra jó, hogy leszívja a pénztárcádat, haszna semmi nincs.

Mennyi ideig "lehet" használni? Mivel ez nem egy hatóanyag, aminek bármi hatása lenne, ezért életed végéig szedhetnéd ezt a szutykot, akkor sem történne semmi, se pozitív, se negatív.

Szerinted ha le vagy ragadva egy szinten (elmondásod szerint), akkor majd a BCAA fog téged megnyomni? Ne röhögtess már!

Mesélj az étrendedről? Kalóriákkal és makrotápanyagokkal mizu? Biztos remek étrended lehet, ha BCAA-n gondolkozol.

2021. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Vajon melyik a rosszabb? Ha trollkodsz, vagy ha komolyon gondolod? Nem tudom, mindkettő para..."


Jó feladom, lehet inkább elmegyek egy szaküzletbe tanácsot kérni, mert itt csak ilyen plebejus proliprosztó kötekedők vannak... (akinek nem inge)


Nyilván azért kérdezek, mert nem értek ezekhez. Meglepő nem?

2021. szept. 22. 15:13
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha elegendő mennyiségű fehérjét viszel be naponta akkor a BCAA semmit nem fog érni mert az ételek már elegendő mennyiségű BCAA-t tartalmaznak,és attól hogy többet viszel be magában nem lesz jobb mert a test csak egy bizonyos mennyiséget tud felhasználni izomépítés céljára.

[link]

A videóban ott egy link ahol rengeteg tanulmány alapján kijelenthető hogy semmit sem ér.Ez volt 3 éve de ezt már sokkal régebb óta lehet tudni csak itt kb egy évtizeddel le vagyunk maradva.

2021. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Na sok sikert, menj egy szaküzletbe a "profi tanácsadókhoz" (OKJ-s bolti eladók), akik rád fognak sózni hat különböző terméket, te pedig mivel teljesen laikus vagy, ezért közülük négyet tutira meg is fogsz venni, viszont nullának fogod a hasznát venni.

Kérdező, a tápkiegészítők akkor jöhetnek szóba, hogy ha az étrendedet kimaxoltad és a sporttáplálkozás minden szabályainak megfeleltetted. Addig teljesen felesleges bármilyen port/kapszulát/pezsgőtablettát venned, mert nem lesz eredménye. Szerintem ráadásul te az edzés és táplálkozás alapszabályait sem ismered.

Próbálunk segíteni! Hogy épül fel az étrended? Kalóriákban és makrotápanyagokban hogy néz ki jelenleg a táplálkozásod?

2021. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok: Látom jól lepontoztál/tak.

Nyilvánvaló hogy a szaküzletben az eladó ajánlani fogja, mivel ebből van pénze és el kell adni a terméket.

Amit a többiek leírtak az az igazság.

Én is szoktam inni BCAA-t,de csak az íze miatt edzés közben mivel mindig jobb mint ha valami cukros üdítőt innék.És árban is olcsóbb.

2021. szept. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Szaküzletben(ez gondolom pl egy Scitec boltot jelent) a lehető legrosszabb ötlet tanácsot kérni mert 9/10 eladó ugyanannyit tud ezekről mint te(tehát semmit),a maradék 1 meg bebeszél alaptalan marketing dumát hogy menjen az eladás.Az igazság az hogy semmilyen kiegészítő nem fog nagy változást elérni,van kb 4-5 kiegészítő ami valóban hatásos és azok is csak minimális mértékben fognak segíteni.
2021. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!