Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálba lehet egyszerre...

Naturálba lehet egyszerre száraznak és erősnek lenni?

Figyelt kérdés

Én akárhányszor próbálkoztam, nem sikerült összehoznom. Ha leszáradtam, tökmindegy milyen lassan, akkor elment az erőszintem 20%-a mindig. Egyszerűen annyi kajával nem volt elég energiám, hogy nagy súlyokat mozgassak. De legalább száraz voltam és jól néztem ki.

Viszont ha meg elkezdek kajálni, hogy nagy súlyokat mozgassak, akkor előbb utóbb mindenképp fog feljönni zsír, mert ha meg nem eszek sokat, akkor nem tudok nagy súlyokat mozgatni.


Na de, van egy haverom, aki 180cm-es magasságához képest 90kg, elég száraz egész évben, és sorra dönti a rekordokat. 330kg a felhúzása, 180kg a nyomása, és 265kg a guggolása. Ez hogy lehet? Ő is, és, minden ismerőse aztmondja, hogy naturál. Még a teremtulaj is. (Ő a személyi edzője). De én ezt nem tudom elhinni.



2021. szept. 25. 20:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Az én értelmezésemben az erős olyan 640kg-os összetett-től kezdődik. és
2021. szept. 25. 20:56
 2/7 A kérdező kommentje:
-és
2021. szept. 25. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A haverod szinte biztosan nem naturál.

A 640-es összetett natúrban nagyjából úgy jöhet ki egy 90 kilós embernek, hogy 160 kg fekvenyomás, 270 kg felhúzás, 230 kg guggolás. De ez eléggé necces, kb. a genetikai határ mindenből (tudom, lehet ezen vitatkozni, hogy itt-ott nem pontosan annyi, de kb. ez a realitás).

2021. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Bocs, most nézem, hogy még 660-ra is kijött így elméletben az összetett, amit írtam. De a haverodnál mindegyik fogásnem legalább 5-10%-kal feljebb van, mint normál esetben a felső határ (főleg a felhúzás).
2021. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Tökmindegy mit mondanak, ha hazamegy és kapkodja befelé a vini tabikat.
2021. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A zsír bevitelt érdemes lecsökkenteni magas ch mellett. Kb 10-15 %-ra.
2021. szept. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem natural.
2021. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!