Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gyengíti le a felhúzás...

Miért gyengíti le a felhúzás ennyire az immunrendszeremet?

Figyelt kérdés

Ha maxot húzok, vagy a maxom 80%-ába húzok ilyen 3-4eket, akkor ha valami lappang bennem akkor az utána való napokban biztos kijön és lebetegít. 2x kaptam el a koronát, mind a kétszer 2 nappal azután jött ki, hogy felhúztam. De előtte ez volt a sima influenzával is. Most meg a csókbetegség jött ki rajtam elég keményen, miután maxot húztam.


Ez csak a felhúzásnál van így, semelyik másik gyakorlat nem terhel meg ennyire. De mitől van ez? Miért gyengül le ennyire a szervezetem utána? Mit szedjek hogy ne így legyen? Érdekes amúgy, hogy van aki heti 3x is felhúz, és mégse lesz semmi baja. Plusz kérdés, hogy ha vajon ha nem húztam volna fel a betegségek előtt, akkor tünetmentesen vészeltem volna át őket? Vagy csak később jöttek volna ki?


Pihenek, kajára figyelek, multivitamint is szedek és fejlődök is. Csak a felhúzással van a gond. Abbahagyni nem szeretném, mert erőben megszokott dobni viszont.



2021. szept. 25. 23:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert az edzéssel stresszt HALMOZOL fel, ami az egész szervezetedre kihat, és az nem redukálódik 0-ra csak attól, hogy hétvégén nem edzel 2 napot, a felhúzás pedig a legmegterhelőbb gyakorlat. Amúgy az a tapasztalatom, hogy ha van felhúzás a programban, akkor azért viszonylag gyakran érdemes tartani egy deload-ot, ez persze egyénfüggő, de nálam 4 hét után már muszáj.
2021. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!