Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor saját testsúlyos...

Most akkor saját testsúlyos alapgyakorlatokkal ellehet érni egy izmos formát vagy sem?

Figyelt kérdés
Unokatesóm katona , most találkoztunk közel 1 év után , elég kemény szálkás fizikuma van. Állítása szerint csak futni , húzódzkodni fekvőzni , meg felülésezni szokott a seregnél mert ezek a kötelezőek de mégis odaver jópár kondis gyereket fizikumba. Régen közel sem volt ennyire izmos. Nem egy genetikai csoda , ebben biztos vagyok. De akkor mégis hogy gyúrhatta ki magát , hogyha súlyt nem is látott, csak majd mindennap edzett? A kajája rendben van viszonylag, az étkezés a honvédségnél állítása szerint nagyjából rendben van , figyelnek a fehérjére.
2021. okt. 13. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Ki mondta, hogy nem lehet?
2021. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Senki nem mondta, hogy nem lehet. Én pl azért nem csinálom, mert unom.
2021. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy el lehet érni. Nem amiatt szoktak helyette inkább súlyzós edzést javasolni.
2021. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jó genetika kell hozzá. Én pl. alapvetően vékony vagyok és még magas is, több mint fél évig végeztem saját testsúlyos gyakorlatokat (fekvőtámasz, guggolás, vádlizás, stb), étkezésemet is rendbe tettem amennyire tudtam, de nagyjából ugyanúgy nézek ki mint fél évvel ezelőtt. Tömegnövelésre alkalmatlan a saját testsúlyos edzés, akkor lehet eredménye ha az illető eleve nagyobb darab, az edzés meg láthatóvá teszi az izmait.
2021. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor miért? Mindenhol azt hallottam hogy súlyok nélkül komoly fizikum nem érhető el.
2021. okt. 13. 21:05
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Mert a komoly = profi, sokak szerint. És arra tényleg alkalmatlan, csak egy bizonyos szintig lehet fejlődni, tovább nem. Súlyzós edzéssel ezen a szinten bőven túl lehet lépni. De addig amíg el nem éri ezt az ember, addig teljesen jó. Pontosabban azoknak jó, akiken nincs nagy súlyfelesleg és jók az ízületei.

Ez egyébként idevág, érdemes meghallgatni: [link]

2021. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Nézz meg egy komolyabb street workoutost vagy egy komolyabb tornászt/szertornászt, és megkapod a kitalált kérdésedre a választ! Szembesülni fogsz vele, hogy bizony, a magasabb szinten űzött saját testsúlyos edzéskultúrával (és ez egy nagyon leszűkített felfogása a street workoutnak vagy a tornának) ötször jobb fizikumod és izomminőséged lehet, mint egy naturál hobbi kondisnak. Nyilván a Szabó Patrikokat és a Dósa Gergelyeket most hagyjuk. Nézd meg az oldalon már unásig emlegetett Borszéki Pétert vagy Johnny V-t, akik évek óta osztják az agyukat a testépítés témakörben. Lemész egy átlag street workout parkba és látni fogod, hogy 10-ből 8 ember ugyanúgy vagy jobban néz ki, mint ezek a gyúrós professzorok.

Nyilván IFBB Pro formát nem fogsz tudni street workouttal vagy tornával építeni, de a stret workoutnak vagy a tornának nem is ez a célja, hanem a különböző elemek, gyakorlatok, trükkök kimaxolása, aminek csak járulék az esztétikus és definiált izomzat.

Csak hogy néhány komolyabb fizikumot kiemeljek a street workoutosok vagy a tornászok közül:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Általában azok az emberek pampognak arról, hogy "saját testsúlyos edzéssel komoly fizikum nem érhető el", akiknek semmilyen fizikuma nincs, vagy max olyan, mint egy óvodásnak. Ezt úgy mondják ezek az emberek, mintha naturál hobbistaként olyan extrém fizikumokat el lehetne érni.

Értelemszerűen ha neked csak és kizárólag izomépítési céljaid vannak, és szeretnél jó nagy izomtömeget, akkor neked nem a saját testsúlyos edzést és nem is a naturál világot találták ki, hiszen ebben az esetben az előbbi kettővel nem igazán lesz sikerélményed. Akkor téged vár a konditerem és egy-két kúra. Ha viszont szeretnéd meghazudtolni a fizikát és a biológiát különböző gyakorlatok, trükkök és elemek kivitelezésével, ami mellé jár egy esztétikus-erős test, akkor a street workoutot vagy a szertornát neked találták ki.

Ha viszont a Mr. Olympia színpada a cél, akkor értelemszerűen ne ezek felé kacsintgass!

2021. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességes izomzatot el lehet vele érni ha megvan a progresszió és a megfelelő táplálkozás, pihenőidők. Viszont felhúzás nélkül azért megnézném azt a gerincet. De ez nem úgy néz ki, hogy fekvőzgetek otthon aztán várom, hogy én legyek a következő Mr. Olympia. Sok féle gyakorlat van és lehet növelni a terhelést. Szabad súlyokkal, illetve a kettő keverésével szerintem gyorsabban lehet fejlődni.
2021. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi az izmos..
2021. okt. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!