Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit szóltok Tari Ádám újabb...

Mit szóltok Tari Ádám újabb tárgyi tévedéséhez?

Figyelt kérdés

Most arról töltött fel egy "shorts" videót youtube-ra, hogy ha adott 2 kaja aminek ugyanannyi a kcal-ja, és a makrói is megegyeznek, akkor is szerinte egészségtelen az, ami nem "tiszta" kaja. Mivel, hogy Tari Strandnadrágos Ádi szerint a szervezeted felismeri, hogy az szar kaja, és zsír lesz belőle. Logikus nemde?


Komolyan itt tart a magyar fittnes youtube?



2021. okt. 14. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem is nézem,mert kit érdekel?
2021. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Ezek már akadémiai szintű dolgok, amikben nincs tiszta kép és egyetértés. Igazából ki tudja, hogy mi történik? Az is egy old school dogma volt, hogy edzéssel nem tudsz felülírni egy szar diétát, aztán bejött a fitneszvilágba a "zsírégető" edzés, afterburn meg egyéb okos dolgok, a mai álláspont szerint viszont a szervezet CSÖKKENTI a nyugalmi anyagcserét ha kardiózol (ha magas az EPOC ez nem feltétlenül van így, de érdemes figyelembe van, hogy az a sok kortizol miatt lesz), ergo az össz kalóriaszükséglet nem lesz lényegesen több a több mozgástól. Valamennyivel igen, és aki egy nap kétszer edz, annál ez már tényező, de általánosságban "égetéssel" fogyni olyan mintha ásnál egy gödröt egy halom földnek. Ergo a régi dogmának van alapja és itt bezárult a kör.


Kicsit ilyen ez a téma is. Mi az, hogy "egészségtelen"? Az számít egészségtelennek, hogy valamit zsírként raktároz el a szervezet? Az önmagában még nem egészségtelen, hogy zsírt raktározol, természetesen is megtörténik és ciklikusan fluktuálódik a testzsír az évszakok váltakozásával. De logikusan nézve: lehet, hogy nem hízol, ha alacsony kalórián vagy és csak cukrot eszel egész nap, de ez biztos, hogy egészséges? Mi történik ilyenkor a béta sejtekkel? Vagy ha sok zsírt eszel, és nem hízol, biztos, hogy jó az érrendszernek? Vagy mondjuk csipszen élsz és százszor annyi omega6-ot viszel be, mint omega3-at, az előnyös a gyulladásos folyamatok szempontjából?


Nem tudom, én csak kérdezem.

2021. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Bárcsak ennyi időm lenne, mint neked, tisztelt kérdező, hogy állandóan kérdéseket írogatok ki ide, mellette pedig Tari Ádám shorts videókat böngészek. Nagyon ki vagy bukva Ádikára. Mi történt köztetek?

Én nem nézek Tari Ádám videókat, mert nem vagyok 14 éves, úgyhogy nem láttam a shortot és mivel belinkelni már nem volt erőd, ezért így elég nehéz érdemben reagálni rá. De nem tudom, hogy mit vársz Tari Ádámtól. A csávó szakmai tudása olyan szinten van, mint egy femina.hu cikk írójának.

Viszont azt így látatlanban megjegyzem, hogy ha egy szalámis pizzát és egy milka csokit hasonlított össze édesburgonyával és marha hátszínnel, akkor hiába egyeznek a bevitt kalóriák és makrotápanyagok, én is az utóbbira szavazok, hiszen a "gyúrás" mellett van egy sokkal fontosabb faktor az ember táplálkozását tekintve: ezt úgy hívják, hogy egészség. Egészség (emésztés, májfunkció, vérképzés, veseműködés) szempontjából pedig előnyösebb, ha magas rosttartalmú szénhidrátokat és minőségi fehérjéket fogyasztasz feldolgozott szarok helyett, hiába egyeznek adott esetben a kalóriák és a makrotápanyagok, mert az olykor harmadlagos.

2021. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha ugyanakkora a kcal és a makró tartalom, akkor nem fogja a szervezet a feldolgozottat tisztán zsírként raktározni. De abban igaza van, hogy egészség szempontjából tényleg rosszabb lesz a feldolgozott kaja. Mert rost és mikrotápanyag szinten biztos hogy különbözik a kettő.
2021. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha megirnad neki a video ala egy kommentben es nem itt uszítanál? Vagy nevvel mar megy csak itt nevtelenul irogatva?
2021. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*nem megy...
2021. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne etesd a trollt.
2021. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kb minden második komment erről szól


Ez a második Taris kérdésem nagyjából

2021. okt. 14. 11:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az kettővel több, mint egy normális embernek!
2021. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Irigykedsz rá vagy miért vagy ennyire a tarival elfoglalva?
2021. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!