Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy alap táplálékkiegészítő...

Egy alap táplálékkiegészítő stack így néz ki?

Figyelt kérdés

Multivitamin,kreatin, fehérje,BCAA?

Nekem a teremben is sokan ezt javasolták elsőre.

Utánanéztem nem is jönne ki sokra.

Érdemes megpróbálnom egy év edzés után mennyit dobna rajtam izomban,és erőben?


2021. okt. 20. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
bcaa minek kell?
2021. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Edzés előtt a kreatinnal innám.

sokan használják, mondják hogy jó erőt, energiát ad.

Adtak már próba adagot, finom volt, tényleg éreztem valamit.Kreatint még pluszban hozz szedném edzés előtt.

2021. okt. 20. 20:48
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem placebó hatás.

A kreatin segíthet valamennyit de nem csodaszer.

2021. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Rajtad 50 év edzés után se dobna semmit egy tápkiegészítő sem.
2021. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

BCAA-t nem tudom ki ajánlotta neked a teremben, de gyakorlatilag nem igazán készült még kutatás amiből egyértelműen látszana, hogy "mennyit hoz"

Fehérje nettó felesleges, naturálon röhögve beviszed kajából a fehérjét

Vitamin, kreatin mehet. Bár utóbbi ezekből sem "must have"


Teremben meg aki nincs kicsapva, azzan nem feltétlenül releváns a véleménye (főleg aki bícíéjt ajánl), aki meg ki van csapva az nem ezektől van kicsapva.

2021. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

2/5 A kérdező kommentje:

A BCAA-nak és a kreatinnek abszolút semmi keresztmetszete nincs, teljesen mindegy hogy melyiket mikor tolod be. Amúgy a kreatin és az edzés előtti beszedés között sincs semmi kapcsolat, majdhogynem mindegy mikor veszed be, néhányan nagy CH-s étkezés előtt javasolják, de kb ennyi.


BCAA meg kreatin nem edzés előtti

2021. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De egy gyors felszívódású fehérje(tejsavó) optimális edzés után.Csirkemell, vagy sertés vagy marha lassabban szívódik fel.
2021. okt. 20. 20:53
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez is egy ezer éves tévhit, amit a tápkieg. ipar próbál elhitetni veled.

AKÁRMI legyen a célod, a napi ÖSSZ bevitel számít mind kcal, fehérje, ch, zsír szempontjából.


Nincs ilyen, hogy a te izmod az edzést követő 20 percben könyörög a tejsavó fehérje miatt.

Ha megvan a napi össz fehérje kajából, akkor lényegében lehúzhatod a zsákot a wc-n. Ha nincs meg, akkor tolni kell azt. Ezért kiegészítő a neve.


Amúgy azért azt remélem nem kell ecsetelni így 2021 vége felé, hogy a kis trinyó edzésedtől nem ürül ki a tested glikogén raktára, meg nem épülsz le idegileg.

2021. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

BCAA-t hanyagold,elég régóta lehet tudni ha megfelelő mennyiségű fehérjét viszel be naponta(kb 1,5-8g/kg) akkor semmit nem ér és ezt nem olyan nehéz megoldani.

Többi igazából rendben van,csodát ugye nem kell várni de ezek azért működnek.Fehérjét akkor használd ha tényleg kínzás bevinni a napi fehérjemennyiséget.

2021. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8g/kg az kicsit sok, legalábbis így olvastam.

Veséimet szeretném sokáig élvezni.

2021. okt. 20. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!