Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kondiba járók között, miért...

A kondiba járók között, miért ilyen sok a mentális beteg stb. ?

Figyelt kérdés

Nem csak abból következtetek, hogy akiket én ismerek sok közülök valamilyen pszichés problémával küzd, hanem kutatások is vannak pl. hogy a kondizók között sokkal magasabb arányban vannak body dysmorphia-val rendelkező emberek (én is). De mi ennek az oka ?

(Az oldalon is Ducibuci néven elterjett egyén is ilyen valószínűleg, csak hogy ne menjünk messzire)



2021. okt. 24. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Akinek nem tetszik a teste az általában elkezd edzeni, ebben nincs nagy mágia. Plusz nézed a testépítőket, oktatóvideókat, mindenhol a szétkoxolt brutál tömegű embereket látod, terem is tele van nagyobb emberrel, aztán máris átalakul fejben az "átlag fizikum" és saját magadat kicsinek látod hozzájuk képest. Biztos van még más ok is, meg lehet ezt csűrni csavarni, de a lényege nagyjából ennyi.
2021. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Jó, a ducibuci az tényleg egy nagyon extrém eset. Ő kondizás nélkül is egy elmebeteg roncs lenne. El sem tudom képzelni, hogy annak a véglénynek hogyan épülhet fel az élete. Egész nap itt van ezen az oldalon, fél óránként kiír egy kérdést vagy egy választ, cringe és szánalmas módon, sőt időnként 14-16 éves gyereknek adja ki magát, vagy néha lánynak/nőnek is, ami számomra a legalja. Az a csávó egy felnőtt ember, mégse dolgozik, a valószínűleg szintén idegbajos anyja tartja el, és abban leli az egyetlen örömét, hogy reggeltől estig az oldalon vergődik, irtó nyomasztó és félelmetes módon. Úgyhogy őt most ne keverjük bele a statiszikai adatok közé.

Hogy a kondizók világában pedig miért ilyen magas a száma a mentális problémával és testképzavarral küzdők száma, az szerintem is egyértelmű. A kondizás az egyetlen "sportág", amelynek egyetlen célja a kinézet, semmi egyéb. Aki ténylegesen erős akar lenni, az már elmozdul súlyemelés, erőemelés vagy strongman irányba, akit pedig az akrobatika, a funkcionalitás és a látványosság vonz, az elmozdul street workout vagy torna irányba, úgyhogy a kondisoknak tényleg csak az jelenti a motivációt, ha kerekedik a vállacska, vagy kockásodik a hasika, semmi több. Egy ilyen sportágat űző egyének között nem csoda, hogy ennyi testképzavaros személyiség van, hiszen a sportág velejéből adódik, hogy minden figyelmedet magadra, a testedre, minden egyes kis testrészedre kell irányítani. Persze, hogy ez sok embernek az agyára megy hosszútávon.

2021. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják az előzők.

Sajnos (vagy nem sajnos) a konditermekben,médiában,tápkieg boltokban mindenhol a szétkoxolt felfújt fitness modelleket látjuk/látják a kezdő kondisok. Így a fejükben az a kép alakul ki hogy ők is így akarnak kinézni,ennek céljául minden sz@rt összevásárolnak mert azt hiszik a legál tákiegektől lettek olyanok,pedig NEM. Ki alakul így egy bizonyos testképzavar náluk. Én is ilyen voltam.

Az a gond hogy ezeket a felfújt szétkoxolt bodybuilder modelleket mindenhol szétsztárolják. Jelenleg fitness iskolában tanulok és ott is csak ezeket ismerik el,és ezeket mutogatják. És sajnos már a nők is úgy néznek ki mint egy férfi. Pedig szerintem szebb egy szálkás vékony izomzattal rendelkező egyén sokkal jobban nézz ki, mint egy nárcisztikus személyiség zavarral küzdő felfújt barom.

2021. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Kíváncsi lennék azokra a kutatásokra, mit vesznek egy kalap alá "body dysmorphia" címén. Az arány biztos magasabb, mint a társadalom egészét tekintve, viszont biztosan nem "sok", csak "több". Ilyen szempontból egy halom másik csoport is van, ahol szerintem igen nagy eséllyel igaz ez a "több".
2021. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hmmm azért hihetetlen ezt igy noi szemmel latni, hogy ferfiaknak is vannak ilyen problemai.
2021. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!