Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az izomtömegnöveléshez heti...

Az izomtömegnöveléshez heti 2-3x 30-40 perc súlyzós edzés elég lehet kezdőként?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl izmos. 2-3 naponta gondoltam a konidban átmozgatni magam.

Mellette persze növelve a fehérje-bevitelt.


(Valószínű tanácsot is kérnék egy közeli baráttól, ami a gyakorlatok végrehajtását illeti.)



2021. nov. 4. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Heti 2-3 súlyzós edzés bőven elég neked hobbista kezdőként, viszont az lényegtelen, hogy hány perc az edzésed. Ez magában semmilyen információt nem tartalmaz, hogy neked 30, vagy 40, vagy 90 perces az edzésed. Tőlem lehet 29 perc is az edzésed, nem ezen múlik. 30 perc alatt is meg lehet kellőképpen dolgoztatni egy adott izomcsoportot, és lehet 120 percen keresztül csak maszatolni a gépeken. Ha neked jó az edzésterved, jó a gyakorlat-válogatásod, elegendő a volumen, elegendő az intenzitás, akkor oké a 30 perc, viszont abba a 30 percbe hogy te semmilyen érdemi bemelegítést nem fogsz tudni belezsúfolni súlyzózással együtt, az tuti, úgyhogy mindenképpen kicsit több időt szánj az edzésedre, mint tisztán 30 perc. 15-20 perc alatt azt mondom, hogy egy kezdőnek korrektül be lehet melegíteni.

Tömegnöveléshez továbbá nem csak a fehérjebevitelt kell megemelned. A fehérje csak egy dolog, amiből naturálban tök fölösleges a 1,8 g/tskg-nál több. Tömegnöveléshez a bevitt kalóriák számát kell növelned, hogy többletben (szufficitben) legyél. Ehetsz te napi 300 gramm fehérjét is, ha kalóriadeficitben vagy mellette, akkor fogyni fogsz, nem tömegesedni.

Ja és a közeli baráttól akkorj kérjél tanácsot, ha száz százalék, hogy az illető szabályosan és helyesen hajtja végre a gyakorlatokat. Attól még, mert a közeli barát régóta kondizik és jól néz ki, még nem biztos, hogy nem csinálja szarul a gyakorlatokat.

2021. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Fitness wellness instruktorként végeztem, ha gondolod tudok segíteni.

Amit az előző leírt az részben helyes.

Főleg az étkezés fogja kiadni az izom tömeg növelését. Hiszen nem mindegy, mivel táplálkozol. Megkell nézni milyen testalkat vagy,hány kg, milyen magas... Ettől függően kikell számolni mennyi fehérje, zsír és szénhidrát bevitel kell ahhoz, hogy tömeget növelj. Nem feltétlen kell túl lépni a kalória deficitet. Hiszen izomtömeg növeléséről van szó és nem súly növeléséről. A kettő nem ugyanaz. A makró tápanyag bevitel sokkal fontosabb.

2021. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy milyen szakirodalmakra támaszkodva zajlik most jelenleg a wellnes instruktori képzés, de az biztos, hogy már pár évtizede tudjuk, hogy a kalóriadeficitben történő izomtömeg-növelés maximum kezdőként történhet meg, amikor még az izomzat (és úgy amblokk a szervezet) egyáltalán nincs hozzászokva a súlyzós edzés által okozott stresszhez/terheléshez, ezért az új mozgásforma és az új stimulus hatására akkor is fejlődni-nőni fog, ha csak ránézel egy francia rúdra. Ezért az első néhány hónapban (maximum egy évben) valóban lehet látványos izomtömeget növelni kalóriadeficitben is, amennyiben az edzésterv és a makrotápanyagok a helyükön vannak. Nyilván ne úgy értsd, hogy az első hónapokban te majd kalóriadeficitben a nulláról kigyúrod magad Brandon Curry szintjére, aztán utána megállsz a fejlődésben, és maximum csak tartani tudod a formát, hiszen ez értelemszerűen egy baromság, de az tény, hogy kezdőként érhetőek el a legkontrasztosabb eredmények egy hobbista számára.

Viszont ha elmúlik a "kezdő bónusz", akkor naturálban vért kell izzadni és embert kell áldozni a Sátánnak ahhoz, hogy akár egy deka izmot is magadra pakolj a konditeremben, még kalóriatöbblet és magas fehérjebevitel mellett is, úgyhogy te naturál hobbi gyúrósként kalóriadeficitben az életben nem fogsz valódi izomtömeget növelni középhaladóként/haladóként, az tuti.

Az a része viszont igaz az előző kommentnek, hogy számos dolgot figyelembe kell venni a konkrét matek elvégzésekor (pl. testalkat, kezdő súly, magasság, stb.)

2021. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fitness instuktort bárki,hangsúlyozom bárki elvégezheti!

Ezek az iskolát nem arról híresek hogy tanítanak,hanem a pénzszerzésről.

Kijönnek a tanulatlan hallgatók,nulla tudással.

Általában ilyen noname okj iskolák indítják ezeket,tapasztalatlan tanárokkal.

Kevés a valódi fitness iskola már Magyarországon,ahol érdemben tanítanának valamit,mivel az összes fizetős már!

(Ahová én jártam, a hallgatók egy része még konditerembe se járt életében)

2021. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ez zömében tényleg így van, de ezt ne itt tárgyaljuk ki, mert azzal szétbombázzuk a kommentmezőt, ahol egy normális kérdés alá végre normális válaszok érkeztek.
2021. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Na de a kérdésre válaszolva:

Igen elég,az első válaszoló 3 válaszoló jól megfogalmazta.

Lányegtelen hány perc alatt zavarod le az izomcsoport/csoportok megedzését. (nem tudom hogy milyen fajta edzéstervet követsz)

A lényeg hogy a gyakorlatokat helyesen hajtsd végre,megfelelő terheléssel.

Legyen megfelelő munkasorozat,és ismétlés szám.

Legyen helyes étrended.

2021. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért pontoztatok le, mindegy is. Az én tudásom nem az Internetről való. Alkalmazom és működik. Ha a makró arányai rendben vannak, lehet nagyobb a kalória bevitel, de az nem mindegy miből áll, különben inkább zsírosodni fog.
2021. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szóval edzhet bármennyit, ha hamburgert és sült krumplit eszik mellé....
2021. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De a változás nem lesz pozitív.
2021. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tehát ha van egy kalória ami az alap szükséglete és mozog mellé, akkor hozzá adódik az a kalória amit leeszik. Ellenben, ha többet eszik, mint amire szüksége van és az tápanyagokban nem megfelelő, mondjuk 2000kcal esetén amit mondjuk a plusz mozgással éget el, de ő 2500kcal-t eszik, akkor hízni fog. Akkor is, ha a makroi rendben vannak, csakhogy az emberek többsége nem figyel a makrokra, csak arra, hogy hízzon. A végeredmény pedig nem izmosabb külső, hanem zsírosabb.

Megfelelő étrend nélkül lehetetlen izmosodni. A csirke rizs kombó sem jó hosszú távon. Egyhangú.

Változatos legyen.

2021. nov. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!