Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így feleslegesen fogom szedni...

Így feleslegesen fogom szedni a kreatint?

Figyelt kérdés

Nemrég rendeltem egy új adag fehérjét, mert kifogyott az előző. Gondoltam kipróbálom a jegeskávésat, biztos jó lesz az... Emellett rendeltem még kreatin-monohidrátot is, mert egyrészt sok kutatás által bebizonyított pozitív hatást hallottam róla, másrészt több ismerősömön is látszódott a változás, miután elkezdte szedni.

Na de most olvasom több helyről is, hogy elvileg a kreatin és a koffein nagyon nem jó együtt, mert az egyik visszaszívja a vizet, a másik meg épp ellenkezőleg vízveszteséggel jár, ezzel így tulajdonképpen kiütve egymás hatását...

Napi 3-5g kreatint tervezek szedni, és egy adag fehérjében 80mg koffein van. Így semmit sem fog érni a kreatin?

Tudom sokan nem hisznek az étrendkiegészítőkben, mert szerintük mindegyik felesleges pénzkidobás, de most azok véleményére vagyok kíváncsi, akik szedtek már kreatint, és esetleg kávéztak is mellette, légyszi írjátok le a tapasztalataitokat!

Persze emellett rendszeresen edzek és egészségesen táplálkozom, nem csak úgy potyára szedem. :D



2021. nov. 6. 04:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok ilyen ellenhatásról a koffein és a kreatin között,szerintem a koffein pozitív hatása a teljesítményre,éberségre túlmutat a vízveszteség miatti negatív hatáson.A koffein amúgy is kiürül ha jól tudom ~6 óra után míg a kreatinból folyamatosan raktároz egy adott mennyiséget a szervezet amit -helyes bevitellel- minden nap pótolsz a kiegészítővel.Tehát az a vízvesztés ideiglenes és valószínűleg nem olyan nagy mértékű hogy érzékelhető hatása legyen.

De miért van a fehérjében koffein egyáltalán?Ez kifejezetten edzés előtti használatra van szánva?Akkor is 80 mg elég karcsú adag,a legtöbb embernél kb semmit nem ér.Szerintem vegyél másikat mert ez nagy valószínűséggel egy átverés,tuti az a mocskosul olcsó alig valamit érő koffein adag nagyot dob a termék árán amivel jót profitálnak neked meg semmi hasznod

2021. nov. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pár kávé mehet 1 nap, de sokat kell innod.
2021. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha kétségeid vannak akkor pl nézd meg a sciteces big bang összetevőit: vagy 50 féle komponens között találni fogsz lórugásnyi koffeint, és 5g kreatint. Én is sokszor használtam külön koffeines edzés előttit és kreatin monohidrátot, nem tapasztaltam negatív hatásokat. Az már inkább megkérdőjelezhető szerintem hogy mi értelme van egy koffeines fehérjének, amikor a fehérjét edzés után szokták fogyasztani, koffeint viszont edzés előtt (mondjuk ha a 80mg-ot feloldod 3-400 ml vízben, észre sem fogod venni kb). Arra figyelj ha monohidrátot használsz hogy jól rázd fel, ne maradjon szemcsés az italod mert f.sni fogsz mint a murányi kutya :)
2021. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Így már megnyugodtam, hogy nem dobtam ki az ablakon ennyi pénzt... :'D

#1 Nem tervezek egyelőre másikat venni, mivel tulajdonképpen ugyanaz van benne a koffeinen kívül, mint az összes többi ízűben, és ugyanannyiba is került.

2021. nov. 6. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!