Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál és szumó felhúzásn...

Guggolásnál és szumó felhúzásnál baj, ha a lábfej előre néz? Miben más, mint ha kicsit kifele fordulna?

Figyelt kérdés

2021. nov. 18. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb a térdnek, ha egy kicsit kifelé néz a lábfej.
2021. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert nálunk a küzdősport edző nagyon erőlteti, hogy előre nézzen a lábfej, mert úgy stabil az állás. Meg ha valami gyakorlatot csinálunk pl kettlebell, akkor is szól hogy előre nézzen a lábfej, ne úgy álljunk mint a kacsák


Ezért gondoltam hogy ha elmegyek konditerembe akkor ott is úgy kéne

Meg láttam már olimpiai súlyemelőt is előre néző lábfejjel szumó felhúznu

2021. nov. 18. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én régi és jelenlegi küzdősportedzőim is mind azt mondják/mondták, hogy jobb, ha egy kicsit kifelé néz a lábfej guggoláskor. De valószínűleg egyénfüggő is, nyilván nem mindenkinek egyforma a mobilitása.
2021. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értek a küzdősporthoz, ahhoz nem szólnék hozzá, de guggolásnál és még szumónál is nagyobb a mozgástartomány, a terhelés meg pláne, szóval nekem egyáltalán nem tűnik ördögtől valónak, hogy itt más szabályok vannak. Azért lesz különbség a lábfej helyzetétől függően, mert az határozza meg a felette lévő ízületek: a térd és csípőízületi mozgás irányát is. Szumónál pl elég nagy tartományon mozog oldalirányban a csípő (magyarul a térdedet kitolod oldalra), gondolom nem nehéz belátni, hogy ha előrefelé néz a lábad, akkor ez nem igazán fog tudni megvalósulni, hacsak nem olyan mobilis a bokád, mint a vállad. :D Guggolás dettó. De amúgy igen, az is igaz, hogy egyéni anatómiai felépítéstől is függ, hogy milyen lábfej helyzet a legjobb. Ezt érdemes kikísérletezni, hogy hol tudod elérni a legkényelmesebben, a hát egyenesen tartásával a legnagyobb mozgástartományt, de nagy eséllyel ez nem akkor lesz, ha előre néz a láb.
2021. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyéntől függ, én minimálisan kifelé néző lábakkal sokkal jobban beletudom vinni a seggem a gyakorlatba felhúzásnál pl.
2021. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!