Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire igaz az amit szoktak...

Mennyire igaz az amit szoktak hangoztatni(nem csak itt a való életben is), hogy a farmon nevelkedett, fizikai munkát végzett emberek olyan kemények?

Figyelt kérdés
Előszeretettel mondják, hogy menjél kapálni, szénát hányni, trágyázni, maltert hordani az ad "igazi" izmot, erőt és még pénzt is kapsz érte. Minek konditerem, ahol még te fizetsz, hogy dolgozhass. Na már most, én még nem nagyon láttam ilyen embereket, inkább a pocakos, alkoholista a jellemző, akinek minden baja van 30-40 fele(segédmunkások). Akik farmon nevelkedtek nem tudom, milyenek még nem találkoztam olyannal. Szóval ezek a sztereotípiák mennyire igazak, hogy látjátok ? Én még elég fiatal vagyok, így nincs sok tapasztalatom, ami alapján igazán ítélhetnék.

2021. nov. 26. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
A farm az magyar nyelven tanya. A tanyasi ember csak magára számíthat, kizsákmányolja a maga erejét, hamar elkopnak az ízületei, meggörbül. De tény és való, felkapja a zsákot a hátára, és viszi, görbén is.
2021. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Nekem van egy gyerekkori haverom, igazi borsodban felnőtt kemény falusi gyerek.

Világ életében dolgozott, fizikai melót, mert a szüleinek nem volt pénze, már 14 évesen kőműves mellett dolgozott.

Legizmosabb volt már akkor is közülünk.10 éve fatelepen dolgozik.Aki még nem látott tüzifa telepet, nem kezdem el leírni, milyen nehéz munka ez.

100-120 cm hosszú, különböző vastagságú fatörzseket emel fel a földről és rak a főrészgépre, ami 3-4 darabra vágja.

Dolgoztam én is ott egy szezont, hát embertelen az a munka, az biztos.

Eljött néha velem edzeni a haverom, olyan ereje volt, hogy a kis ózdi teremben a belvárosban úgy lestek hogy el se hitték.200 kg-ba bele tudott guggolni 6-ot.felhúzni is feltudta 6 szor.

Fekve egy ismétlést nem csinált, 150 kg kiment neki 10szer.

Ezt egy vidéki, fatelepen dolgozó 30 körüli férfi tudja, és ez mellett a munka mellett edzeni sem igen jár.

Ezt mikor tudja egy bp-i belvárosi konditerembe járó, újgazdag fiúcska, akár 10 év edzés után is?

2021. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem trollkodásból írtam ki a kérdést, csak valódi tapasztalatokra vagyok kíváncsi. 150kg 10-szer fekvenyomásban még egy komoly erőemelőnek sem menne...
2021. nov. 26. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Fiatal korod okán nem lévén kellő tapasztalatod, azonban ba bebizonyosodik, hogy e sztereotípia akár kis mértékben is valóságosnak bizonyulhat, akkor jómagad is beállsz dolgozni kőkemény fizikai munkát?

Edzed a tested, s mellette pénzmagot is keresel?

2021. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos vannak koztuk erosek.. meg akiknek jo a genetikajuk. De semmi koze a testepiteshez 🤷‍♂️
2021. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
A fizikai munka leginkább ahhoz áll közel, amit a fitneszben GPP néven neveznek. Aki viszont terembe jár annak specifikus célja van általában. A másik oldalról meg attól még, hogy valaki nem néz ki úgy mint egy ókori görög szobor, még lehet fitt, szóval mind a "menjél lapátolni, attól lesz igazi izmod", mind a "melósok mind pocakos alkoholisták", azért picit Sith gondolkodásnak tűnik még akkor is ha van alapja ezeknek. Az meg hogy ki "mennyire kemény" az nem tudom miben mérhető le, de elég nagy hülyeségnek hangzik. Talán egy DEXA vizsgálattal, ami képet ad a csontsűrűségről. :)
2021. nov. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Volt alkalmam 12 órákat lapátolni, meg kell szokni... Állóképesség inkább. Nyugodtan púposkodjatok pocakos alkoholistákkal, hátha megéri! :)
2021. nov. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
USA-ba jártam suliba, kisváros, középsuli. Amerikai fociztam (tojásfoci). Volt egy böhöm feka tag a csapatban, az apjának volt egy kis farmja, gyerek ott melózott kiskorától. Tömör izom csávó, hatalmas nagydarab, nem hájas, kockás has, de mondom nem ilyen vékony gyerek, hanem nagy, rendesen mintha évek óta gyúrna. Súlyhoz sose nyúlt azt mondta, edzeni se láttam az iskolai konditeremben, úgy gyalult bele embereket a földbe, mint az állat.
2021. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2021. nov. 27. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!