Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől nőtt meg hirtelen az...

Mitől nőtt meg hirtelen az étvágyam kalória deficitben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni, mert nem nagyon igazodom ki magamon és tapasztalatlan is vagyok a témában.


Elkezdtem a fogyást/szálkásítást augusztus elején, akkor még ment egészen októberig a heti -1kg fogyás. Egészen a 14% testzsírig (Nem voltam éhes se, teljesen megfelelő volt a kalória bevitel + étrend).


Utána a fogyás is megállt és az étvágyam is elkezdett nőni (edzés + étrend változatlan). Így úgy döntöttem, hogy fokozatosan (200 kalóriánként/hét) visszaveszem -0.6kg/hétre. Ez november közepéig tartott 12% testzsírig.


Majd szintén nőtt az étvágyam és gyengébbnek is éreztem magam a teremben, izomzatilag viszont fejlődtem annak ellenére, hogy kalória deficitben voltam. Most ~11% testzsírszázalékon vagyok illetve -0.4kg/hét a fogyásom (ez az, aminél már nem vagyok éhes, edzés változatlan, étrendnek szintén csak a mennyiségét húztam fel).


A célom a 8-9% testzsírszázalék, ugye így ahogy emelem fel a kalóriát lassabb a fogyásom is, de viszont ha veszem vissza akkor az étvágyam borzasztóan nő és erősen gyengülök.


(Amit eszem változatosan általában ezek: hal, zöldség, csirkemell, basmati rizs, bulgur, mogyoró, fehérje, rozs ill. teljeskiörlésű kenyér, túró + napi 3-3.5l víz)


Tehát a kérdésem az, hogy mitől lehet hogy az edzésen nem változtatok, ugyan azt eszem és, amivel jól laktam idáig.. mindig lassacskán nagyobb mennyiségre van szükségem mert nem lakom már vele jól? Illetve ha alacsonyabb kalória deficitben is vagyok 2-3 napig (utána kb yoyozik a szemem az éhségtől, súly emelésnél szédülök) és ezek után eszek egy nagyobb adag szénhidrátot, kb teljesen bedurrannak az izmaim, úgy hogy lehet az nap nem is edzettem. Ez normális?


Köszönöm előre is a segítséget!


2021. nov. 29. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől nőtt meg hirtelen az étvágyam kalória deficitben?"


k a l ó r i a d e f i c i t


attól, hogy a szervezeted éhezik. ez a kalória deficit lényege.


"A célom a 8-9% testzsírszázalék,"


készülj fel arra, hogy folyamatosan éhes leszel. és nem fogod tudni fenntartani.

2021. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyel tobb rostot. Az nem hizlal. Ha izmoaodsz is akkor tobb tap kell. Zsirnak nem kell energia de az izomnak igen. Am en voltam 6%on is. Nem egyszeru fenntartani es konyebb leserulni is. 8nal is hasonlo.. 10-12 ala nincs sok ertelme menni
2021. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyél fényt! A napsütés ingyé van, és még senkit sen hízlalt.
2021. nov. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as Waoo, te egy zseni vagy, köszönöm a tanácsod :)!
2021. nov. 30. 14:07
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es Köszönöm a válaszod :)! Az a gond, hogy a rostbevitelt, ha növelem erősen puffaszt, de köszönöm a tanácsod. Én azt hittem, hogy a 8% még belefér és az alatt nehéz megtartani a testzsír százalékot.
2021. nov. 30. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Altalaba mindenki kevesebbre becsuli magat es nemis igazan tudjak milyen az a 6-8%
2021. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!