Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szénhidrát edzés előtt?

Szénhidrát edzés előtt?

Figyelt kérdés

Kell-e szénhidrát edzés előtt, vagy nélküle is fogok fejlődni?

Reggelire tojást szoktam szalonnával enni, az elég, vagy kellene hozzá szénhidrát is?

Ezután az étkezés után tervezek edzeni.



2021. dec. 3. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nem sérv szerzése a célod akkor étkezés után várj legalabb egy órát
2021. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#2 Akkor is ha nem eszek szénhidrátot?
2021. dec. 3. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem a szénhidráttal van a baj hanem a gyomorral, egyébként minden ehető tartalmaz szénhidrátot mivel a földön az előlények beleértve a növényeket is szén alapúak 99% ban
2021. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
94%

Nekem a személyi edzőm mindig azt mondta, hogy nagyon fontos, hogy edzés előtt vigyünk be elegendő szénhidrátot!

Volt olyan, hogy ugyanezt reggeliztem, mint amit te írtál, de le lettem cs*szve hog, hol a szénhidrát? :'D

Ezenfelül ezt saját tapasztalataim alapján is alá tudom támasztani. Csináltam kb másfél éve egy ketogén diétát, ahol ugye a szénhidrát az valami ördögtől való dolognak számított, amennyire tudtam kerülni kellett. A zsír volt az, amiből a szervezet elvileg energiát állított elő. Nahát francokat... Olyan gyengének éreztem magam 3 hónapon keresztül, amíg csináltam, hogy nagyon nem mentek az edzések.

Most is érzem, ha aznap nem ettem elegendő mennyiségű szénhidrátot, akkor nincs energiám az edzéseken, viszont ha igen, akkor jól megy.

A #3-nak nincs teljesen igaza, mert habár tényleg majdnem mindenben van szénhidrát, az nagyon nem mindegy, hogy milyen arányban... Említettem a Keto diétát, ott a napi bevitt táplálék csupán 5%-a állhatott szénhidrátból, a többi zsír és fehérje.

Szóval igen, szerintem egyél szénhidrátot edzés előtt! Nem csak annyiból, hogy tudj fejlődni, hanem inkább azért, hogy legyen energiád rendesen edzeni.

2021. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szénhidrát adja az energiát a mozgáshoz. Amennyiben ez nincs meg, az izomzatod látja a kárát.


Kifejezetten Lassú szénhidrátot fogyassz edzés előtt 1,5-2 órával.

2021. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!