Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi történt a guggolásommal?

Mi történt a guggolásommal?

Figyelt kérdés

Régen tök jól ment, szerettem, 210kg volt a maxom, és rendesen mélyre betudtam guggolni. 4 hónapja viszont munka,költözés, meg egyéb okok miatt 3 hónapot kénytelen voltam kihagyni. Most 1 hónapja edzek megint, és szépen jön vissza az erőszintem mindenhol, kivéve a guggolásnál. Nemtudom mi történt, mintha elfelejtettem volna guggolni. Nemérzem a combom, fáj, feszül mindenhol az egész gyakorlat, és nemtudok vízszintes alá menni, csak ha erőltetem kb. De akkor meg már fáj a combomnál, csípőmnél, stb.


Összesítve olyan kínosnak érzem az egész gyakorlatom. 200+kg volt a maxom régen, most meg egy jó ideje 140kg-nál vagyok leragadva. Ami a fura, hogy elkezdtem még mellette elölguggolni, és ott már 140 a maxom. ÉS az valahogy sokkal jobban megy és természetesnek érződik most valamiért.



2021. dec. 8. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem terheled folyamatosan az izomzatot, akkor szűkül a mozgástartomány és a terhelhetősége.


Főleg a lábnál ütközik ez ki, ami a legnagyobb izomcsoport a testen.


Szoktasd vissza a legelejétől, fokozatos progresszíval, először súly nélkül, aztán pakolhatod a súlyokat tízesével.

Viszonylag hamar eléred a régi állapotot.

2021. dec. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy súllyal kezdted újra. Kisebb súllyal kell indítani, összességében nagy ismétlésszámmal (nagy volumennel), aztán lassan növelni vissza a súlyt.
2021. dec. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel videóra ahogy csináldo és oszd meg vélünk
2021. dec. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne. Szerintem is négy hónap alatt elég könnyen elszokik az izom. Az idegrendszer a feszülés minden. De minden izomra igaz, viszont vissza jön hamar szerintem, ha nem jobban.
2021. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!