Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljesen kezdőnek hány kilós...

Teljesen kezdőnek hány kilós súlyokat ajánlotok és egyszerre hány darab emelést végezni? Köszi.

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy, én először a saját testsúlyodat tudnám javasolni. Nem tudom, hány éves vagy, de ha fiatal (14 alatt), akkor nem szabad nehéz súlyzós edzést végezned, mert tönkrevágod a gerincedet pillanatok alatt. AZ edzés úgy is egy olyan dolog, amit sokáig kell csinálni, hogy lásd az eredményét. Kezdj el fekvőzni (rengeteg féle, nehézségű van), húzodszkodni. De nagyon fontos, hogy ezek mellett jó legyen az étrended. Ha pedig úgy érzed, hogy készen állsz, akkor erőnlétedtől és a feladattól függően válassz súlyzót. (Nem mindegy, hogy fekvenyomsz vagy gugolsz pl)

Illetve amit még nagyon tudok ajánlani, az a kettlebell. Nézz utána, nagyon jó gyakorlatok vannak vele, és rengeteg különbözőt találsz a boltokban.

Sok sikert! :)

2021. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Személyi edző nélkül esélyed sincs. Sajnálom.
2021. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Így van ahogy a kettes mondja, online edző kell neked meg edzős appra kell fizetni
2021. dec. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tökre mindegy, mit ajánlok, ha fogalmam sincsen, hogy milyen erős vagy, mekkora vagy, sportoltál-e már stb.

De amúgy alapgyakorlatokat kellene végezni kis súllyal, mondjuk 4x10-eket, aztán szépen lassan növelni a súlyt. Az elején a gyakorlatok technikáját érdemes elsajátítani, tehát nem kell kifejezetten nehéz edzéseket beiktatni.

2021. dec. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én bika súlyokkal edzek. Ti?
2021. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!