Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés mellé aerob...

Súlyzós edzés mellé aerob vagy kardiós edzés?

Figyelt kérdés

Diétás,vagy akár tömegnövelős időszakban is.Zsírvesztés illetve tömegnövelésnél kevesebb zsírfelvétel érdekében.

Eltérő írásokat olvastam erről.Melyik a hatékonyabb? Értem ezalatt hogy zsírt veszítsek,de izmot csak kevésbé.Aerob vagy kardió?

Meg nyilván mellette a megfelelő étrend.



2021. dec. 12. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Shopbuilderen olvastál utána vagy a Nők Lapjában? Csak mert az alapvető fogalomhasználatod sem helyes. De emiatt ne ess kétségbe, sok más kezdőnek sem az.

A kardió egy gyűjtőnév, ami az állóképességet fejlesztő mozgásormákat tematizálja. Ezen belül el lehet különíteni aerob metódusokat (pl. LIIT) vagy anaerob metódusokat (pl. HIIT). Az, hogy a kettő közül melyiket végzed, azt a pulzustartományod fogja eldönteni.

És hogy melyik a célszerűbb? Mindkettőnek más előnyei és hátrányai vannak. Én alapvetően a HIIT módszert képviselem, de tény, hogy az ezt követő regenerációs idő jóval hosszabb, mint egy LIIT típusú mozgás után. Én egyébként rossz időben futópadozó, jó időben biciklista vagyok. Mindenkinek más mozgásminta és más módszer fog beválni. Ha te csak egy naturál hobbi gyúrós vagy, nem egy versenyre készülő profi, akkor esetedben rohadtul nem kell túlagyalni se ezt, se a tömegnövelést, se semmit. Csak csináld a súlyzós edzésed, mellette válassz magadnak optimális kardió mozgást, egyél egészségesen, pihenj eleget és kész.

2021. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hat ezek jobban mulnak a kajan mint azon h kardio vagy aerob... de gondolom natural vagy ha ez foglalkoztat. Allitolag aerobbal kevesebb izom eg, de kevesebb kcal is. Sok versenyzo haverom van ok mind kardioznak.. de ok koxosak, az vedi az izmot
2021. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!