Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék formásabb popsit,...

Szeretnék formásabb popsit, viszont még guggolást sem tudok “fenékből” csinálni. Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

A farizmomat sem tudom mozgatni másokkal ellentétben. Valószínűleg azért, mert “nincs”, de az is lehet, hogy ennyire béna vagyok, mivel a guggolásokat sem tudom normálisan csinálni. Hogyan kellene ráérezzek erre az egészre? Jó ideje csinálok fenékformáló gyakorlatokat, de nagyon úgy érzem, hogy semmire nem megyek vele, mivel egyáltalán nem tudom, hogy kell csinálni.

Esetleg videókat is szívesen fogadok, amiben olyan alap gyakorlatokat mutatnak, ami segít ráérezni ezekre.



2021. dec. 20. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Keress fel egy edzőt, aki segít neked a céljaid megvalósításában. Mi itt látatlanban biztos, hogy nem fogjuk tudni megmondani, hogy te, hogy érezz rá a popsi gyakorlatokra.
2021. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

A videókkal ilyen tapasztalatlan és laikus kezdőként pont semmit nem fogsz tudni kezdeni, csak azt hiszed. Tanácsadóként látom, hogy abszolút tipikus jelenség, hogy az egyén nem képes használni, nem képes feszíteni, nem képes aktivizálni a farizmát és igen, többek között ezért nem képes szabályos guggolásra, felhúzásra vagy akár plankre sem (meg még ezer más tényező miatt, de azokat most hagyjuk).

Látatlanban valóban nem lehet neked megírni kommentben, hogy mi okozza a problémát és hogy hogyan tudnád azt orvosolni. Keress fel egy edzőt (vagy mondjuk engem online tanácsadóként) privátban és ő majd egyénre szabottan elkezd veled dolgozni ezzel kapcsolatban, mert így valóban nem lesz túl sok fejlődés.

2021. dec. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

2-re ne hallgass!

Lehúzógép.

2021. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

A 2-esnek teljesen igaza van. Én is ajánlanék egy edzőt, aki tud neked az elején segíteni, ha megtanultad helyesen végezni a gyakorlatokat, akkor már fog menni edző nélkül is.

Fenékformálásra én a nyújtott lábas felhúzást, a kitöréseket ajánlom. Nekem ezek a kedvenceim, de van ezeknek 1000 féle variációja, tapasztald ki hogy neked melyik jön be.

Ha valamilyen kérdés merülne fel benned, írj bátran

2021. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, de sajnos nekem nincs annyi pénzem, hogy felkeressek egy edzőt, ettől függetlenül szeretnék javítani a fenekemen valahogy. Ha lenne rá pénzem, nem ide írtam volna ki a kérdésem vagy videókat néznék, és légyszíves ezért ne támadjatok, mert nem tudok mit csinálni, viszont valamit tenni szeretnék és nem feltétlenül szeretnék ebbe beletörődni. Negatív válaszoktól kérlek kíméljetek.
2021. dec. 20. 22:36
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Elmégy futni, az ingyen van. Vagy korcsolyázni, mivel itt van a szezonja. Ezek azért jók, mert átmozgatják az egész testett. A lényeg nem a seggen van és nem a formán. Egész testre kell edzeni, mert annak van értelme.


Lépcsőzésnél meg nem lendületből, rohanva szeded a lépcsőt, hanem lassan, combból.

2021. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Kitoresezz akkor sullyal meg pl guggolj hackbe, labtolozz vagy smithbe aztan csak menni fog a szabad suly is egyszer 🤷‍♂️ felhuzas megyen?
2021. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Veszel egy masszív széket és fellépegetsz rá vagy lépcsőzés, ugrálkötél. 2-4kg bokasúllyal elég sok gyakorlatot lehet farizomra. Pl. Négykézláb lábtoló vagy állva hátra oldalra emelés. Háton fekve lábat felhúzva talpak a földön csípő emelés.

Veszel egy széket és leülsz és vissza később ugyanezt 2 vizes palack a kezedben. Ha jól megy emelheted a súlyt. Ez segít később a guggolásban egyre alacsonyabb székre ülj le. A végén menni fog a guggolás.

2021. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A guggolást gyakorolni kell. Súly nélkül. Amíg nem megy a korrekt forma, addig meg ne erőltesd, hogy nyakadba veszed a rudat. Kérj meg valakit, hogy nézze meg és javítson, vagy vedd fel magad videóra. Egyébként a láb pozíciójától függően adsz nagyobb terhelést arra, amit szeretnél megcélozni.
2021. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Youtube a barátod, és ingyenes! Vannak szörnyen egyszerű gyakorlatok, amiket egyszerűen nem lehet úgy végigcsinálni, hogy ne dolgozna közben a fenékizmod.


Az egyik legegyszerűbb (és nálam szerintem a legkisebb befektetéssel legjobb eredményt hozó) gyakorlat:


Feküdj a hátadra

tedd a tenyered a talajra a csípőd mellett

húzd fel a lábad, hogy a lalpad a talajon legyen

told a csípőd a plafon felé, minél magasabbra

csinálj ebből amennyit csak tudsz, 1-2 perc pihi, aztán megint


Én kezdetben 10-20-t csináltam ebből, 3-4x ismételten a szünetek után, most már 60-70-től sem fáradok el igazán, azt is többször meg tudom ismételni egymás után 6-7x. Közben filmet nézek.


Hajrá! ;)

2022. febr. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!