Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen az alábbi edzésterv? H...

Milyen az alábbi edzésterv? H: mell-bicepsz K: hát-tricepsz Sz: váll-láb Cs: pihi P: mell Sz: bicepsz-tricepsz V: pihi

Figyelt kérdés
Kb. 7 hónapja edzem. A karomat és a mellemet akarom leginkább növelni. 23 éves vagyok, 182cm/72kg.

2021. dec. 29. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Én úgy csinálnám, hétfő mell bicepsz,szerda váll hát tricepsz,péntek mell bicepsz.

A funkcionális izmokat ez az edzésterv dolgoztatja meg leginkább, mert a mellizmom meg a bicepsz dolgozik a legtöbbet minden embernél.

Meg főleg ezeket látja a legtöbb ember ha jó vastag, nyáron polóban.

2021. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Edzz mindennap a pihi izomcsoportra.
2021. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A pihi a legnehezebb, azt nem bírnám minden nap.
2021. dec. 29. 14:30
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Sima naturál hobbista sportolóként (mert feltételezem, hogy nem versenyzel és szteroidozol, mert akkor nem kérdeznél ilyeneket) miért akarsz 1 teljes napot karozni? Mindig is érdekelt, de sosem kaptam erre választ senkitől sem. Elmagyaráznád?


Ha heti 5 napod van edzeni akkor azt tudom ajánlani, hogy minden izomcsoportot heti 2x dolgozz meg. Már amúgy is számtalan tudomány bizonyítja azt, hogy hipertrófia szempontjából heti 2x érdemes megedzeni az izmokat minimum.

Most úgy is jön majd valaki, aki 1x edzi meg és próbálja megmagyarázni, hogy miért nincs igazam, de nem baj, mert az a tudományt cáfolja meg. :D


Amit ajánlani tudok saját tapasztalat alapján: felsőtest-alsótest-toló-húzó-láb. De ezen kívül is van jópár értelmesen összeállított felosztás.

2021. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
A lábaidra hogy egy fél edzést, de bicepszre heti kétszer edzel? Szépen fogsz kinézni a 45ös karoddal meg a 38as lábaiddal.
2021. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem tudtam hogy tabu külön karnapot tartani, még viszonylag új vagyok az iparban.


Az én logikám alapján, mivel a mellemet és a karomat akarom leginkább erősíteni, ha külön veszek egy kar napot, van egy olyan nap amikor tudok csak a mellremre koncentrálni és egy olyan amikor csak a karomra. Jobban tudom követni a fejlődést és nem fáradnak el annyira, mintha más izomcsoporttal edzném őket. Vékonyka karom van és a mellemet is laposnak tartom, viszont genetikailag széles hátam és vállam van, úgyhogy azokra nem fordítottam volna ugyan annyi időt, mint azokra az izomcsoportokra, amiknél úgy érzem, hogy lemaradásban vannak.


Köszönöm a válaszod! Mindenféleképpen kipróbálok egy hetet így, de félek, hogy az általad említett felosztás, legalább közel 3 órát igényelne minden edzésnél a kondiban.

2021. dec. 29. 18:21
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti*
2021. dec. 29. 18:22
 8/17 A kérdező kommentje:
5/7 még egy ideig nem fenyeget ez a veszély, de ugyan annyit edzem lábra egy váll-láb napon, mint egy külön láb napon.
2021. dec. 29. 18:27
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha 3 órát tart egy edzés, akkor ott van túledzed magad, vagy időzöl rengeteget.

1 normál edzés 60-90 perc között tart általában, de ez sok mindentől függ. De összességében elmondható, hogy aki másfél óránál tovább van a teremben, az szinte mindig felesleges dolgokat csinál..

2021. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Tipik kezdo karcentrikus edzes 😅 Majd rajosz h pont az a legkevesbe fontos..
2021. dec. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!