Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzés, otthon?

Saját testsúlyos edzés, otthon?

Figyelt kérdés

Szeretnék edzeni, mozogni, kicsit formálni.

A terembe járós, súlyzós edzés nekem nagyon idegen, nem is vonz.

Arra gondoltam, hogy otthonra veszek egy állványt, amin lehet húzódzkodni, tolódzkodni, mellette fekvőtámaszok (széles, szűk, normál).

Mit gondoltok, ez elég lenne vagy nagyon egysíkú?

Járok futni, bicózni így a lábedzések nem érdekelnek pluszban.


Esetleg ha ismerték oldalt, applikációt, YT csatornát ami ezzel foglalkozik, szívesen fogadom.



2022. jan. 1. 21:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja meg persze felülés kombinációk.
2022. jan. 1. 21:22
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, mit célod


Amit írtál, az egy alap sportos életmódhoz elég; viszont nem egy az egyben váltja ki a súlyzós edzést, főleg nem a futás és a bicikli, mert nem ad akkora terhelést

2022. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Komoly fizikumhoz kevés. Ahol muszáj a terem.
2022. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
*ahhoz
2022. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Valóban a céltól függ. Ha nem testépítő akarsz lenni és nem is vonz a konditerem világa, akkor a saját testsúlyos edzést neked találták ki. Ha van sportág, ami nem egysikú, akkor az a calisthenics.

A saját testsúlyos edzésnek alapvetően nem az izomépítés a célja, hanem a fukcionális erőszint fejlesztése, továbbá a minél magasabb szintű gyakorlatok és elemek elsajátítása, viszont az tény, hogy pusztán saját testsúlyos edzéssel is "igen komoly fizikumot" lehet szerezni, ha az egyén törekszik a progresszióra, nem pedig csak szabálytalanul fekvőzget bele a vakvilágba. Nézd csak meg a tornászokat vagy a haladó street workoutosokat. A calisthenics mellett pedig a futást és a biciklizést ne hagyd abba. Annál nincs fontosabb, mint az erőedzéseket aerob mozgásformákkal kiegészíteni.

Én még sosem találkoztam olyan "edzős appal", ami ne lett volna egy hitvány szar, úgyhogy alkalmazást nem tudnék ajánlani. Mindenképpen azt ajánlom, hogy olvasgass nemzetközi tanulmányokat és tudományos cikkeket, hogy minél jobban képbe kerülj az edzés szakmaiságával kapcsolatban. Ha pedig YouTube csatornára vagy kíváncsi és magyarul szeretnél tartalmat fogyasztani, akkor Gödrösi Ádámot ajánlom. Az ő csatornája folyamatosan bővül és gyakorlatilag minden megtalálható rajta, ami gyógytorna, bemelegítés, prehab, regeneráció, nyújtás és erősítés.

https://www.youtube.com/c/godrosiadam

2022. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

"Komoly fizikumhoz kevés. Ahoz muszáj a terem."

ezt az állítást akkor tudná komolyan venni bárki is ha minden konditermi gyúrós így nézne ki mint ezek az amatőr street workoutosok:

[link]

[link]

[link]

[link]

én mégse látok olyan gyakran ilyen formákat a konditeremben, pláne nem naturálok között. magas szinten űzött street workouttal, erőemeléssel, funkcionális edzéssel sokszor bőven komolyabb formát lehet elérni naturálon, mint a fitnesztermes izolálgatós gépcsattogtatással.

viszont az igaz hogy a saját testsúlyos edzésnek tényleg nem az a célja, hogy izomkolosszus legyél. nem erre való. erre a koksz való. azonban ha ennyire érdekel a saját testsúlyos edzés, a konditerem pedig egyáltalán nem akkor mindenképpen kezdj bele a dolgokba.

2022. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Hármas vagyok. Én is streetel kezdtem, de váltottam teremre mert meguntam az esőt, a szélvihart, a fagyot. A "komoly fizikumhoz kevés" kijelentést úgy értettem, hogy ha nagy, látványos izomtömeget akar, akkor kelleni fog a konditerem. A street workout inkább arról szól, hogy az adott testsúlyoddal a lehető legnagyobb erőt érd el, egy szép, szálkás formával.

Azért valljuk be hogy a képek közül csak a harmadik a valid sw fizikum...

2022. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem szeretnék testépítő lenni, csupán a 30-hoz közeledve kezdek eltunyulni testileg, fizikailag, ezen szeretnék változtatni, illetve a futást/biciklizést kiegészíteni.

2022. jan. 2. 00:38
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
A céljaidra tökéletes választás a saját testsúlyos edzés. Nem kell mindenkinek profi testépítőnek vagy olimpikon tornásznak lenni. Csináld otthon a bodyweight alapgyakorlatokat, mellette egy kis jóga/gyógytorna, továbbá a futás/biciklizés, kiegyensúlyozott táplálkozás, minőségi alvás, aztán elmondhatod magadról, hogy egészségesen élsz.
2022. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
A linkelt formákból 3 biztos nem fekvőzgetésből és kézenállástól lett ilyen.
2022. jan. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!