Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin szalkasitaskor?

Kreatin szalkasitaskor?

Figyelt kérdés
Étrend + edzés tervem megvan(Ma megyek újra 5 hónap kihagyás után szóval van rajtam felesleg) . És azt terveztem, hogy elkezdek kreatint szedni, kiprobálni. Van valami durvább mellékhatasa? Belehet rosszulni tőle? Csak mert régebben pánik beteg voltam. Viszont azt írták, hogy ha újra elkezdek edzeni akkor nagy boostot fog adni pár hónapig. Mennyit kell szedni, es mikor, hányszor? Köszi ha részletesen elmagyarázod, hogy működik (meg lehet ajánlani ami bevált) :D

2022. jan. 3. 00:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

99 százalék, hogy semmi hatását nem fogod érezni, de ha a maradék 1 százalékba tartozol, akkor az erőszintedre lehet hatással, de az izomtömegeden magában nem fog dobni.

Nem hiszem, hogy a pánikbetegségedet befolyásolná egy egyszerű tápkiegészítő, de ha biztosra akarsz menni, akkor kérdezz meg erről egy orvost.

Nyomj be belőle napi 5 grammot (többet a tanulmányok szerint is felesleges), aztán a legrosszabb esetben is a hasmenés lesz az egyetlen, amit tapasztalni fogsz a kreatinnal kapcsolatban.

2022. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4%
Semmit nem számít
2022. jan. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
61%

Nagy boostot nem fog adni, viszont aki azt mondja hogy semmit nem számít, az hazudik. Ugyanis a kreatin az az étrendkiegészítő aminek előnyös hatását több mint 1000 (!) tanulmány bizonyítja csak a monohydrate formában. És ennyi tanulmány után kimondható az is hogy nagyon biztonságos.


Csodát nem fog tenni, viszont lehet hogy 10 repetíció helyett 12t fogsz tudni megcsinálni. Mivel olcsó, biztonságos és bizonyított, szerintem megéri napi 5 grammot bevinni

2022. jan. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2%

Durva mellékhatások, "berosszulás" stb. szempontjából írtam, hogy semmit nem számít


Amúgy egyméletlenül over rated, ez az épp aktuálisan felszopott kieg, mivel a pleb rájött hogy nem kell napi 600 gramm fehérje + bcaa + tripla glutamin csak azért mert kökény béci azt mondta.


Most a kreatin meg a kollagén van pörgetve

2022. jan. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Linkeld be ezt a több, mint 1000 tanulmányt, ami bizonyítja az előnyös hatását a monohidrátnak, kedves 3-as!

Nincs több, mint 1000 tanulmány, ami ezt bizonyítaná. Összesen nem készült ennyi tanulmány vagy analízis a kreatinról. Valóban több study is bizonyította már, hogy egyeseknél lehet pozitív befolyása (pl. [link] de a legtöbb tanulmány a BIZTONSÁGOSSÁGÁT kutatja. Azokról az elképesztő erényeiről nem szól ám több, mint 1000 tanulmány. De ha te jobban tudod, kedves 3-as, mint én, aki főállásban analízisek olvasásával foglalkozik, akkor jöhetnek a linkek.

Az viszont tény, hogy ha mindenáron szeretnél tápkiegészítőt vásárolni, tisztelt kérdező, akkor ne glutamint, arginint, leucint, BCAA-t, l-karnitint vegyél, mert ezek a szarok maximum arra jók, hogy az itt ólálkodó szánalmas troll/trollok időnként kiírjanak vele egy-egy hergelő kérdést, semmi másra. Ha az étrended és az edzésterved ennyire rendben van, akkor én a helyedben már csak a regenerációval foglalkoznék, de te tudod, költsd a pénzed tápkiegészítőkre. Ha költöd, akkor az tényleg a kreatin legyen, ne az előbb felsorolt ócskaságok, mert a monihidrát hatékonyságáról legalább valóban született néhány tudományos bizonyíték.

2022. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

Tudod mit hármas?

Gyere le a terembe. Felrakunk neked 250 kg-t a rúdra, csinálj meg 10 elemelést. Utána idd meg a csoda mátrixodat, aztán csinálj 12-t.


Ahogy írták előttem, a kreatin iszonyúan hype-olva lett, és valószínűleg tényleg azért, mert sokan rájöttek arra, hogy naturál vonalon nem kell annyi fehérje, szilárd kajából is be lehet vinni a szükséges mennnyiséget. Illetve a bcaa, glutamin, eaa és társai is kiszorultak. A cukros tömegnövelőket is egyre többet támadják.

Nyilván be kellett dobni egy új játékost, aminek a neve kreatin.


Rengeteg kutatás azt vizsgálta, hogy a kreatin biztonságos.


Arról már kevesebbet olvasol, hogy a használók jelentős részénél magát a hasznosulását sem garantálja semmi.


Ettől függetlenül még mindig több értelme van talán, mint a glutaminnak és a többi szarnak.

2022. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Nyomhatod a kreatint, elég a napi 5 gramm, nem kell feltöltés. Hozni fog erőben pluszt és méretben is látni fogod. Legalábbis rám elég jó hatással van
2022. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Kedves #5, nem a 3-as vagyok és nem számoltam meg neked, de tessék:


[link]

2022. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

Gyerökök!

Ez az 5-ös TROLL mindenhol feltűnik.Még hogy az arginin glutamin meg beta -alanin kiegészítőknek nincs hatása...

Figyuzd csak kisgyerök...

lehet olvasgatni tudományos cikkeket, máshol trollkodjál....

Azért mert nincs pénzed tápszerre sem, itt nyomatod a marhaságaidat.

menjél a női fogyós részlegbe, ott mondogasd a hülyeségeidet, azok még lehet el is hiszik.

Itt az olvasgatnivalód, estére!

3000 találat tudományos cikkekből...mind az arginin jótékony hatása a testépítőkre és az egészségre.

[link]

2022. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Elolvastad mindet, hogy ilyen bátran kijelentesz ekkora tudományos állításokat?
2022. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!