Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A bal karom jóval gyengébb a...

A bal karom jóval gyengébb a jobb karomnál, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Érzem az edzéseknél, hogy a bal karom jóval le van maradva a jobbtól. Emiatt a gyakorlatokat sem tudom normálisan kivitelezni.


Példának mondok egyet. Ott van a vállnyomó gép amibe beülsz, két oldalt meg kell fogni a kart és felfelé kitolni.

Sokszor érzem, hogy jóval többet tudnék, de a bal karom teljesen elfárad kevés megterheléstől is. Pl. Rátettem legutóbb erre a gépre 10-es tárcsát, mindkét kezemet használva csak 3x bírtam kitolni, ha azonban a balt leengedtem, akkor a jobb kezemmel még +8-at simán belenyomtam. A ballal utána se bírtam megmozdítani.


Mit lehet tenni, hogy ekkora különbséget ledolgozzak?



#izom #edzés #edzőterem #súlyzó #kar #Musculus biceps brachii
2022. jan. 8. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Ez normális, minden embernek másik oldala a domináns..


Most én nem tudom hányszor edzel, és milyen felosztásban. DE, ha heti 3x edzel egy héten, a 2. edzésed rá mehet a bal karod erősítésére, nagyobbrészt olyan gyakorlatokat válasz, ami kedvező a karodnak - és élvezd!


Gondolom jobbkezes vagy, aki balkezes annak szintén gyenge a jobbkeze.

Itt az a kérdés, mennyire van lemaradva. Ne aggódj rajta, erős lesz! Szép estét!

2022. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Mostantól bal kézzel recsizz és fejlódni fog.
2022. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Heti 5 napot edzek, minden más izomcsoport.
2022. jan. 8. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesnek igaza van, nem tudom ki pontizta le


Nsgyon keves olyan embert latok a teremben akinek egyforma eros a ket oldals es ez normalis

Szep lassan fel fog fejlodni a gyengebb kar a maisk melle, turelem es edzes kell

2022. jan. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én jobb kezes vagyok, és a jobb karom sokkal vékonyabb mint a bal, de közben erőben meg hasonló mind a két karom. Viszont elég zavaró hogy szemmel láthatóan vékonyabb a jobb bicepszem.
2022. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Kezdj el bal kézzel is hokzni.
2022. jan. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hokizni
2022. jan. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!