Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nincs fekvenyomó padom, és...

Ha nincs fekvenyomó padom, és gépeim akkor, hogyan lehet mellizomra edzeni otthon?

Figyelt kérdés

Ami van:


1 db 7 kg-os súly


2 db 2.5 kg-os súly

2 db 5 kg-os súly

2 db 20 kg-os súly


Francia rúd



2022. jan. 13. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Padlóról nyomás, fekvőtámasz nem opció?
2022. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ott kezdeném hogy állítató súlyzókkal jobban jártál volna. 2.5kg vel sokra nem mész önmagában, 5kg oldalsó emelésekhez jó, 7kg volt nekem a kezdő bicepsz súlyom amikor elkezdtem kondizni, azt azért gyorsan kinövi az ember, 20kg meg karra sok lesz nagyobb izomcsoportokhoz meg sokszor kevés.


Alapvetően fekvenyomó pad nélkül is tudsz a 2 20-assal kinyomásokat csinálni, csak nem tud a karod lejjebb menni mint vízszintes ami nem a leg ideálisabb.


Fekvőtámasz viszont létezik, ha simát nem tudsz akkor csinálj könnyített verziókat és szép lassan csináljad nehezebb formával, neten keress rá, van pár verziója.

2022. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: de akár opció.


2: ezt megnézem.


Köszi a válaszokat!

2022. jan. 13. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha csak az alapgyakorlatokra gondolunk, akkor a tolódzkodás és a fekvőtámasz egyértelmű, pláne ha konkrétan a mellizom edzése a cél. Akár még magadra akasztott súlyokkal nehezíteni is tudod ezeket a gyakorlatokat, de először csak tanuld meg a szabályos végrehajtást. Továbbá a húzódzkodás végrehajtásába is közvetetten bekapcsolódik a mellizom, mint antagonista, így az sem egy elhanyagolható gyakorlat.

Egyébként meg most linkeljek be neked street workout versenyzőket vagy profi tornászokat? Ők sem használnak fekvenyomó padot, mégis elképesztő mellizommal rendelkeznek.

2022. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fekvenyomni, tárogatni egy támla nélküli székre feküdve is tudsz, a lényeg hogy stabilan terpeszben legyenek a talpaid a földön. Így jó mélyre leengedheted a karjaidat.

A gyakorlatok nehezítésében valóban segít, ha a súlyokat egy jó erős hátizsákba teszed és így nyomod a sorozatokat.

2022. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bezárták a konditeremet szimplán felvőtámaszoztam úgy hogy a kezeim picivel a föld fölött voltak, így rendesen letudtam menni.


A hátram vettem egy 50l-es táskát, amit tele raktam könyvekkel.


Kb 90-100kgos fekvenyomásnak felet meg, de persze annál nehezebb, mert több izom működik. Vagyis inkább szokatlan, de bőven elég.

2022. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!