Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok alapgyakorlato...

Miért nem tudok alapgyakorlatok nélkül erősödni? Hogyan erősödjek nélkülük?

Figyelt kérdés

Röviden tömören annyi történt, hogy épp hogy tavaly nyáron elkezdtem erőemelésben versenyezni, 1 hónappal később, júliusban balfasz voltam és leestem a lépcső tetejéről. De olyan f*szul, hogy szétcsesztem a gerincem minden irányban, eltört a karom, és a doki szerint csoda hogy nem bénultam le. Úgyhogy sikerült egy életre elkúrni az életem egy ilyen f*szság miatt, bár edzeni edzhetek, a guggolásról és a felhúzásról le kell mondanom a gerincsérülés miatt, valószínűleg örökre. (Ez a kettő, ami a doki szerint a legnagyobb közvetlen terhelést nyújtja a gerincre)


Elég nagy ér vágás ez nekem, mert eddig mindig úgy fejlődtem, hogy persze megvolt a progresszivitás minden gyakorlatnál, de ha felhúzásban vagy guggolásban toltam egy maxot, akkor rövid időn belül mindenhol erősödtem egy kicsit. Most hogy ez nincs többé, nemtudom hogy fejlődjek, beragadt a fejlődésem. Hiába emelnék a súlyon/ismétlésszámon pl. Mellről nyomásnál vagy karozásnál, nem megy. Nehéznek érződik a súly, és mindig ugyanannyi megy bele. Ötletem nincs, most hogy induljak el, és hogy kezdjem újra ezt az egészet, a poweres világ után.


A kaja persze megvan, eddig is meg volt, hisz fejlődtem, figyelek is mit és mennyit eszek, sose volt gondom a kajálással.



2022. jan. 16. 01:54
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az alkalmazkodáson múlik ez és a tények elfogadásán.

Én is testépítő voltam másfél évtizedig, aztán a gerincem nem bírta tovább.

Nehezen ugyan de elfogadtam és a küzdősportok irányába fordultam majd egészen tűrhető ökölvívó lettem.

Aztán jött egy baleset, aminek következtében úgy nézett ki, hogy nemhogy az edzésekről kell lemondanom, de lebénult ember leszek...

Úgy ahogy helyrejöttem, de az aktív bunyónak annyi, úgyhogy elkezdtem azt amire még alkalmas a testem és késharcos lettem.

Megyek versenyekre is.

A végeredmény meg-Van egy rendkívül fitt külsőm a testépítésben megszerzett táplálkozási ismereteimnek és edzés módszertannak köszönhetően.

Jól bunyózók és a közelharcban alkalmazott fegyver ismeretemnek köszönhetően egy egész tömeget szét tudnék hatékonyan kaszabolni ha akarnék.


Szóval alkalmazkodás.

Nem pedig a végletekig ragaszkodni ahhoz amire a test már nem alkalmas.

Amúgy az új utak új lehetőségeket új kihívásokat is adnak ha kellően rugalmas vagy.

Egy sérülés, vagy az idősödés mutatják meg ezeket az utakat és választásokat, amikkel élsz vagy nem.

De rugalmatlanul ragaszkodni ahhoz, amire már nem vagy képes az nem éppen bölcs dolog.

2022. jan. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló is írja, keress más lehetőségeket.


Egyébként fekvenyomó még szerintem simán lehetsz, az egy külön műfaj, de abba is bele kell tanulni. Ha sokat csinálod és jól programozod, fogsz benne tudni fejlődni guggolás és felhúzás nélkül is.

2022. jan. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy gyógytornászt!
2022. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!