Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3x súlyzós + 2 saját...

Heti 3x súlyzós + 2 saját testsúlyos edzés mennyire effektív?

Figyelt kérdés
Hétfő push , kedd pull, szerda láb, csütörtök + péntek klasszik saját testsúlyos gyakorlatok ( fekvő millió fajtája, tolódzkodás húzódzkodás stb stb ..) Működhet szerintetek vagy sok?
2022. jan. 17. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én push-pull-leg felbontásban edzek, ami szerintem a legjobb, így heti 2x megedzel minden izomcsoportot, viszont 1 nap pihenő kell közte. Nálad se ártana beiktatni láb nap után egyet, mert egymást követő 5 nap edzés lehet sok lesz. Ami viszont biztos felejtős, hogy csüt-péntek is ugyanazt csináld, túledzed magad, nem tudsz regenerálódni.
2022. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felejtsétek már el, ezt a Tari Ádám féle push pull leg baromságot!🤦
2022. jan. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2 kifejtenéd mi a bajod azzal a bontással ami naturálként a legoptimálisabb?

Vagy te még kajakra shopbilder szinten vagy, és hétfőn úgy "legyilkolod" a tricepszed, hogy naturálként 1 hétig regenerálódik?

2022. jan. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztem se vmi jo a ppl.. ink 4 napos. Am en nem csinalnek kulon sajat sulyos edzest.. inkabb vidd bele az edzestervbe ha vmiert ragaszkodsz hozza 🤷‍♂️
2022. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2:

Érdekes, az én tricepszemnek soha nem kellett egy hét regeneráció. Ami a pull push leg edzést illeti, nem kell túl nagy fantázia, hogy az ember rájöjjön, hogy ha csinálsz toló napon egy fekvenyomást, a fej fölé nyomás már nem úgy fog menni, ahogy kéne, tricepsznél pedig már pláne nem tudsz mindent beleadni. A fekvenyomás nem bemelegíti az elülső deltát és a tricepszet, hanem leterheli. Ugyanez van húzó napon is. Csinálsz egy húzódzkodást meg egy evezést, azzal leterheled a bicepszedet, és utána a kétkezes bicepszhúzás már bukovári. Elhiszem, hogy mindig ki kell találni valami újat, az edzők is felül akarják múlni egymást, hogy ki tud jobbat mondani, de ne menjünk már gondolkodás nélkül mindenféle divatos hülyeség után!

2022. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Ha a fekvenyomás leterheli a deltát és a trinyót, akkor valamit rosszul csinálsz. Tény, hogy azok is bekapcsolódnak valamilyen szinten a fekvenyomásnál, de ha a válladat hátrahúzod és nem nyomod ki csutkára a súlyt, akkor az említett izomcsoportok alig fognak bedolgozni.


Hátazásnál ugyanez van. Ha nem karból húzod fel magad és normálisan evezel, megfelelő súllyal és van agy izom kapcsolat, akkor a bicepsz csak egy minimális terhelést kap. Nálam ez annyit jelent, hogy hátazás után a scott padon nem 40-el tudok bicózni, hanem csak 35-el.


Nekem bevált ez az edzésmódszer és egyáltalán nem divatos baromság, amit pár éve hoztak volna be. Lehet te csak most hallasz róla, de már jóval az említett Tari Ádám előtt is sok profi testépítő így edzett.

2022. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy profi testepito se edz igy 🤔
2022. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!