Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó az ha így edzek?

Jó az ha így edzek?

Figyelt kérdés

Egy edzésem úgy néz ki hogy:

Bemelegítés, a gyakorlatokat amiket csinálni fogok egyre nehezebb súllyal végzem, szerintem ezzel a részével még nincs baj. Ezután elkezdek csinálni egy szériát ami úgy néz ki gyakorlat1,2,3 mondjuk 7-et elvégzek és az egy széria, közben minden gyakorlat után pihenek persze amennyit kell, ezt megistmétlem 4-szer.

Jó ez így? Ha nem mi baj van benne? Kérem aki válaszol és leírja mi a rossz az leírja azt is hogy hogy kéne csinálnom, előre is köszönöm



2022. jan. 17. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindenki másképp érzi jónak.Lehet variálni,próbálgatni melyik a megterhelőbb.

A többség egy izomra 3-4-5 gyakorlatot végez amelyek 3 vagy 4 sorozatból állnak 8-12 ismétlésszámmal.

Lefordítva a te "nyelvedre"...megcsinálod az első gyakorlatod,és utána pihensz megfelelőt,majd nem mész tovább a második gyakorlatra,hanem az elsőt megismétled még 3 szor.Majd jön a második gyakorlat ugyanígy.És így tovább.Ugyanazt csinálod csak más elosztással.Egy gyakorlatot egymás után végzel többször,így jobban leterheled az adott izmot.

De kinek mi válik be...

2022. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem azért csinálom mert ez vált be, egyszerűen csak ez maradt valamiért, de láttam hogy szinte mindenki máshogy csinálj ezért kérdeztem rá, szóval akkor ezt a fajtát is kipróbálom és azt mondod jobban leterheli az izmot, majd meglátjuk.
2022. jan. 17. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

En nem ertem eztet pedig 3x elolvastam. Kevered a szeria, a sorozat meg a gyakorlat szavakat 🤔

Tehat 4x7eket csinalsz egy gyakorlatbol es h az jo e v mi?

2022. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nem.Ő szerintem úgy érti hogy 7 gyakorlatot csinál.Azt nem tudni melyik izmokra.

De mondjuk az elsőbe guggol,ismétlésszámot nem írt.Aztán a másodikba bicepszezik,a 3.ba tricepszezik,majd vállazik és így tovább 7 gyakorlatig.Mikor így egymás után megcsinálta a 7 gyakorlatot akkor kezdi előröl a "kört".És 4 szer csinálja végig így a 7 gyakorlatot.

Én így értelmeztem.

2022. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ertem. Orias szettnek hivjak. Neha okes, de nagyon a suly rovasara megy..
2022. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem jó kezdés, csak ne pihenj minden gyakorlat után sokat, inkább 5-10 másodperceket. A végén pedig ne felejts el nyújtani, legalább olyan fontos, mint a bemelegítés!
2022. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!