Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egykezes lehúzás csigán lehet...

Egykezes lehúzás csigán lehet ugyanolyan hatásos, mint a kétkezes?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha még kiegészítem pár sorozat húzódzkodással az egykezes lehúzást.
2022. jan. 21. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2022. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemhogy lehet, hanem valójában az is. Nagyon sokan mostanában átállnak az egykezes megoldásra, és nem hiába.

De igazából egyén függő. Ha te jobban érzed a kétkezes lehúzást, mint az egykezeset, akkor egyértelmű, hogy a kétkezes megoldás jobb NEKED.

2022. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bővebben kifejtve: érdemes egy kétkezes gyakorlat, ha mindkét kézzel fogod a rudat, akkor nagyobb a stabilitás, így nagyobb erőt tudsz kifejteni. Erre tökéletes a húzódzkodás, ez jó egy alapgyakorlatnak, ahol felépítesz egy alap erőszintet, és ez jól mérhető is hosszú távon. A húzódzkodásban résztvevő izmoknak pedig tudsz adni további stimulációt a gépen, erre az egykezes és a kétkezes lehúzás is jó, előbbinél a nagyobb mozgástartomány, utóbbinál a már említett nagyobb stabilizáció az előny, de amúgy mindkettő jó.
2022. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Otthon edzek és igazából azért kérdezem, mert nem merem megterhelni a csigám túlságosan, ami kétkezeshez szükséges lenne. Falra szerelhető csigám van, ami stabilnak tűnik (elvileg a teherbírás 120 kiló), de mégse akarok kockáztatni egy esetleges leszakadást ha nem muszáj (meg kisebb súlyokkal talán tartósabb is lesz) Egy kézzel 25-30 kiló is már elég jól érezhető nekem 10 körüli ismétlésekkel. Húzódzkodás azt olvastam majdnem ugyanaz mint a kétkezes lehúzás, ezért gondoltam, hogy azzal nagyjából ki lehet váltani.
2022. jan. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!