Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Legjobb edzésterv?

Legjobb edzésterv?

Figyelt kérdés
Eddig mindig úgy nyomtam, hogy mell, hát, láb, váll, kar. Most volt egy nagyobb kihagyásom, és push, pullt, leget akarnám nyomni. Heti 5-ösben érdekelne ez a fel állítás, akár cikket is küldhetsz ami bevált nálad.(tudom nem mindenkinek válik be stb...)

2022. jan. 21. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Van itt egy futóbolond gyakorin, aki beírja az ilyen kérdésekhez, hogy: "a shop builderes fanatikusok szerint csak az a jó, ha kedden úgy legyilkolod a tricepszedet hog, egy hétig regenerálódik, és ez tök jó szerintük." Figyeld, mindjárt megjelenik a baromállatja!😆


Amúgy a push pull leg edzést, én is most tervezem kipróbálni, bár én még nem hallottam olyan komoly, mérvadó testépítőről, aki így edzene.

2022. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a PPL felosztás a legjobb választás naturálban mert heti kb 2-szer edzel egy izomra de tudsz fókuszálni egyes izmokra,mozgásformákra is.Max 2-3 nap alatt regenerálódnia kell egy izomcsoportnak reálisan,ennél a felosztásnál ez optimális.A mozgásformát követő elosztás miatt pedig nem fognak bezavarni a kisebb részterhelések a következő napokon mert egy napon azokat az izmokat edzed amik együtt szeretnek dolgozni.

De mindegyiket ki kell próbálni és azt kell csinálni amit a legjobban élvezel.Nem lesz elképesztő változás egy felosztàs váltás miatt(ha a heti mennyiség ugyanaz marad),a lényeg hogy szeresd csinálni mert akkor kisebb az esélye hogy abbahagyod a jövőben.

2022. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én már 1 éve push pull leg felbontásban edzem és jobban bevált, mint a sima osztott edzésterv. Nálam úgy néz ki, hogy vasárnap és csütörtökön push, hétfőn és pénteken pull, kedden pedig láb, így szerda és szombat pihi. Annyit változtattam, hogy kedden pull napon hátsó váll és csuklya is van, a pénteki napra pedig beraktam a felhúzást és a végén vádli szettben, hogy ott is kapjon terhelést a lábam, de alapvetően csak heti 1 kemény lábedzésem van keddenként. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb és most mindenki álljon át erre, de nekem bevált, az eddigi edzésterveim során ettől fejlődtem a legjobban.
2022. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Erre viccesen azt szokták mondani, hogy mindig az a legjobb edzésterv, amit éppen nem csinálsz. Komolyra fogva a szót: ha egy edzéstervvel stagnálsz, akkor variálj rajta. Sakkozd ki, hogy miért nem működik már az adott edzésterv, és annak megfelelően változtass. Igazából ennyi a titok.
2022. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is push-pull, esetleg teljes testes edzésterv. Valaki az osztottra esküszik.
2022. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem jon be a ppl. Inkabb az osztott. Mell edzes utan vallazni meg tricepszezni eleg hulyeseg. A suly rovasara megy es az edzes is tul hosszu lesz. Meghat csak akkor edzel 2x ha heti 6x jarsz.. elhiezem h kezdokent par honapig vagy 1 evig meg lemesz 6x (bar ritka), de hosszu tavon ugyse fogsz. Akk meg kicsit leepulsz ugyis.. Ertelmesebb egy hosszu tavon tarthato edzesterv
2022. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért osztottal hányszor mész ?

Mell-Hát-Váll-Kar-Láb+-esetleg amik kimaradtak


Ez min 5 nap...


Másrészt nem muszáj 2x-szer végigcsinálni a ppl-t.

2022. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 het 5x megyek. Osztottrol szeretnék ppl-re váltani, mivel ott 1 heten 2x megtudom dolgozni az izomcsoporot. Sokkal hatékonyabb, így ezért váltanék, szint heti 5 pplre. Edzés terv kéne mert még nem sikerült össze raknom.
2022. jan. 23. 18:00
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Miért nem vagytok képesek magatoktól edzéstervet kereseni?

2022. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 nekem azt mondták, hogy ez nem jó. Ezért szeretnék olyat ami bevált már valakinél. Bonyolult kérdés? 😴
2022. jan. 23. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!