Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség a erőnövelés...

Mi a különbség a erőnövelés és a tömegnövelés között?

Figyelt kérdés
Mert én úgy tudom, hogy a tömegnöveléssel eggyüt erőnövelés is történik

2022. jan. 24. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én még a régi iskola szerint tanultam hogy kell edzeni.

Erőre propi treni ment,tömegre omna meg dana.

2022. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mert én úgy tudom, hogy a tömegnöveléssel eggyüt erőnövelés is történik"


Ami nem zárja ki, hogy lehessen tömegnövelés nélkül is erősödni.

2022. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tömegnövelés nélkül lehet erősödni egy darabig, de egy idő után nem fogsz tudni erősödni izomnövelés nélkül.
2022. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Ez erőemelők tömegnövelő étrend nélkül is erősödnek blokkról blokkra. Ez az állandó tömegelős-szálkásítós dilemma csak a gyúrósok rögeszméje.

Meg egyébként az erő egy relatív fogalom. Ha a funkcionális erőszintet érted alatta, akkor azt összetett gyakorlatokon tudod lemérni. Ha például valaki még az 60 kilót sem képes felhúzni felnőtt férfi létére, akkor elég valószínű, hogy az illető funkcionálisan elég gyenge, szóval nem őt hívnám át bútort pakolni.

Abból meg egyébként sok minden nem következik az erő tekintetében, hogy "két éve, amikor még tök vézna voltam, akkor 35-re állított lapsúllyal csináltam a vállgépet, most meg izmosabb vagyok, aztán már 55-re állított lapsúllyal csinálom". Szóval egy régimódi (elavult) gyúrós edzéstervben ezért nagyon nehéz nyomon követni az erőszint fejlődését. Többek között pont emiatt nem működnek hosszútávon ezek az edzéstervek, mert a progresszió bennük megfoghatatlan.

2022. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!