Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg nincs értelme minden...

Tényleg nincs értelme minden nap lemenni a terembe?

Figyelt kérdés
Het 3 alkalommal járok és az edző azt mondta nincs értelme minden nap menni, mert kell pihenési idő is, ez mennyire igaz? Ha minden hétköznap lemegyek akkor nem jobban fogok fejlődni?
2022. jan. 27. 06:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Hát attól valóban nem fog jobban fejlődni mondjuk a tricepszed, hogy minden nap lemész, aztán nyomatod a koponyatörést, a lórúgást meg a csigás letolást orrba-szájba. Az izmoknak pihenniük kell ahhoz, hogy fejlődjenek, továbbá pihenniük kell ahhoz, hogy regenerálódjanak és ne sérülj le egy-két hónap után. Ez a regeneráció persze akkor teljes, ha kielégítő a nyújtásod, a mobilizációd és a hengerezésed is, de ez most ne keverjük ide. Tehát ha szarrá dolgoztatod az izmaidat úgy, hogy nincs idejük pihenni, akkor az a fejlődés rovására fog menni, vagy össze fogsz szedni valamilyen sérülést.

Viszont ez nem zárja ki azt, hogy minden nap lemenj a konditerembe. Én is heti 7 (néha csak 6) napot ott töltök. De nem azért, hogy minden nap mell-bicepszezzek a gépeken. Az egyik nap guggolok, a másik nap fekvenyomok, a harmadik nap felhúzok, a negyedik nap gyógytornázok/jógázok, az ötödik nap kardiózok és így tovább, aztán kezdődik a rotáció előlről.

Én erőemelő vagyok, tehát nekem úgy kellett felépíteni a tervemet, hogy minden szükséges izmom képes legyen regenerálódni pl. két guggoló edzés között. Ezt gyúrósként is meg tudod így tervezni. Például a push-pull-leg, vagy egy okosan megkonstruált osztott program tökéletes erre a célra. Nyilván persze ezt hobbi szinten kell értelmezni. Ha komolyabb céljaim lennének, akkor nekem is kevés lenne, ha az alapgyakorlatokat csak hetente egyszer csinálnám, de most nem a versenyzésről van szó.

2022. jan. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Le lehet menni heti 5-6szor is, csak úgy kell megtervezni a programot, hogy két edzés között regenerálódjon az izom.

Én is 5-ször megyek és van amelyik izmot 2-szer edzem, de értelemszerűen nem gyilkolom le, mert akkor a másodikon csak bohóckodnék.


Egy 3 napos edzéstervvel is lehet bőven fejlődni.

2022. jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lazy Lover ***** válasza:
30%
Nincs ha csak nem vagy koxi maxy inkább nyomasd a teljes test edzést
2022. jan. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, ti mit dolgoztok, hogy van időtök/energiátok 6x lemenni?
2022. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Én egy irodában dolgozok napi 8 órában. A legmegerőltetőbb fizikai része a munkámnak, hogy időnként át kell menni egyik szobából a másikba, hogy fénymásoljak. Emellett nehogy már ne férjen bele napi egy-másfél óra mozgás, legyen az bármi. És ezt úgy, hogy van egy feleségem (aki szintén dolgozik) és egy iskolás fiam. Nyilván előfordul, amikor úgy adódnak a teendők, hogy aznap nem tudok edzeni, de a heti 6 alkalom azért stabilan meg tud lenni.

Ez csak annyi, hogy én nem a férfiasságomat simogatom szabadidőmben, meg nem a kanapén sörözve nézem a focimeccset, hanem a szabaidőmet arra áldozom, hogy sportoljak. Ki mint vet, úgy arat.

2022. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BöhömÁkos ***** válasza:
Edzeni is akarsz vagy csak lenézni egyet heti 5x?
2022. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5: figyelj öreg, én 9-10 órát melózok(építőipar), plusz 2 óra ingázás, szóval nekem azért kicsit nagyobb kihívás rávenni magam, hogy lejárjak így heti 2-3 alkalomnál többször.
2022. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az más, persze. Én amíg az építőiparban dolgoztam, addig egyáltalán nem jártam konditerembe. Nem láttam volna értelmét. Alig tudtam figyelni a táplálkozásra, regenerációm borzasztó volt. Csak még jobban szétterheltem volna az amúgy is terhelt izületeimet, izmaimat és szalagjaimat. Elég edzés volt számomra a napi 12 óra nehéz fizikai munka hetente ötször.
2022. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az az edzestervedtol meg celodtol fugg. Volt h jartam heti 6x is, felkeszulesnel. (Am napi 12 ora melo melett) Arra van idod amit akarsz...
2022. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5kor keltem, 6:30-8:30 edzes, 9-21ig melo.
2022. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!