Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fizikai meló után ti tudtok...

Fizikai meló után ti tudtok edzeni?

Figyelt kérdés
8 órás 3 műszakos fizikai melo után ti hogy tudtok edzeni?

2022. jan. 27. 18:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Én már nem végzek fizikai melót, de amikor még az építőiparban dolgoztam, akkor én napi 12 órában nyomtam. Amellett naturálban, egészséget megtartva, eredményesen esélytelen lett volna testépítenem. Ha bekokszolok, kizabálom a hűtőt, szétbombázom mindenemet a kondiban és szarok az egészségi állapotomra, akkor működhetett volna. De fizikai meló mellett naturálban felesleges nagy elvárásokat társítanod a kondizás felé. Inkább arra törekedj, hogy minél inkább próbáld úgy végezni a munkád, mint egy edzést és bírd minél tovább fájdalom és probléma nélkül.
2022. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Első jól írta.

nem gyári fizikai munka, hanem keményebb, pl betonozás egész nap, fapakolás,sírkőpakolás...meg még sorolhatnám, esélytelen mellette edzeni, ha teljes munkaidőben csinálod.

De ha befigyel egy kis propi vagy más, az viszont ad akkora pluszt, a regenerációban, izomfejlődésben, hogy még ennyi fizikai meló után is izmosodnál.

2022. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ milyen edzés. Ha szálkásítanál, a kemény fizikai munka még hasznos is lehet és nem kell mellé edzened. Egy ismerősöm 120 kilósan kezdett el biciklivel kézbesíteni a postán, 80 kiló lett.


De a fizikai munkát is lehet úgy csinálni, hogy izmosodj. Nyilván nem kondisan izmosodj, de hogy fitten nézz ki.

2022. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát én pont nem a biciklis futárkodást értettem (1. kommentelő) kemény fizikai munka alatt, hanem a már említett betonozást, fapakolást, burkolást, téglahordást, ásást. Én legalábbis ezt csináltam évekig napi 12 órában. Fogyni lehet tőle, hiszen égeti a kalóriákat, az biztos. És hát izmosodni? Az tény, hogy rohadt jó erőszintem volt akkoriban, de izomzat? Sokkal inkább leépítő hatása van a nehéz fizikai munkának, mintsem fejlesztő. Egy nyár erejéig azt mondom, hogy rendben van. De éveket, vagy egy életet lenyomni az építőiparban? Nem ajánlom, mert nem lesz belőle haszna a testednek. Aki szerint igen, az még sosem dolgozott ilyen helyen.
2022. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
4. Ne becsüld le a postáskodást. Azok a biciklik régi vasvázas szutykok, úgy megépítve, hogy ne lehessen őket tönkre tenni egy könnyen. Nehezek, mint a fene és a váltó sem mindig működik, de ha igen akkor sem több általában 3 sebességesnél. Ehhez vedd hozzá a három levéltáskát rajta, amikben 30 kiló papírt is vihetsz. És így tekernek napi 7 órában. Ha egy munka kalóriát éget, akkor az ez.
2022. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam építőiparban, életem legjobb fizikai állapotában voltam tőle, bár nem voltak nagy izmaim, de az akkor szabványos 50kg-os cementeszsákokkal egész nap tudtam futólépésben közlekedni (oké, húsz-egynéhány éves voltam).

Pár hónap alatt lement minden zsír, bár ehhez hozzájárult, hogy sok pénzem nem volt kajára. És hát csokibarna lettem, nem volt gond a csajozás. :)

De mégse csinálnám mégegyszer, az nem embernek való.

2022. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Én már nem dolgozok fizikai munkát szerencsére, de gimiben nyomattuk a kertépítős és a betonozós melókat. Étvágy mindig volt, az akarat is megvolt edzeni, a fő propléma a pihenés volt. Keveset aludtam és szar volt a regeneráció. Egy műszakban még lehet eredményesen csinálni, kettőben már nagyon elhivatottnak kell hozzá lenni, három műszakban szerintem lehetetlen.
2022. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Lazy Lover ***** válasza:
Nem örülök ha haza érek és le fekszek nyilván erős vagyok de izmos annyira nem mint a konditól szoktam lenni
2022. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nincs kifogás, irány a terem! Nincs lehetetlen csak tehetetlen! Csak a kemény munkának lesz meg a gyümölcse! és hasonlók


Komolyra fordítva a szót, mivel benne voltam én is, én úgy oldottam meg, hogy otthon edzettem. Esetleg hétvégén próbáld meg lenyomni, 2 nap is jobb, mint a semmi.

2022. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
En mindigis amelett edzettem
2022. jan. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!