Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1000 kcal/nap diéta, személyi...

1000 kcal/nap diéta, személyi edzőtől. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A párom elment egy személyi edzőhöz, aki úgy tűnik, hogy edzés témában eléggé képben van (nagyon figyel a helyes kivitelezésre, tartásra, minden apró kis részletre) viszont elétett egy 1000 kcal/nap diétát.

Ő egy 30 éves, 100 kilós majdnem 180 cm magas férfi.


Bár jogosan merül fel a kérdés, hogy aki ilyet kiad a kezéből, vajon más területen mennyire megbízható. De elmondásból egyelőre úgy tűnik, edzéstechnika oldalról nincs vele gond, pedig én arra nagyon háklis vagyok. Bár érhetnek még meglepetések...


Aki már hallott az alapanyagcsere fogalmáról, annál meg kéne szólalnia a vészharangnak. Rá is kérdezett, hogy mi ez, de ő azt mondta, hogy az első 1-2 hónapot így meg kell tolni, utána lehet építkezni.


Én sok éve edzek, anno még magamnak mazsoláztam ki mindent a netről, és bár még mindig laikusnak tartom magam, ezen kiakadtam.


2022. febr. 8. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülye, ott kellene hagyni a francba.
2022. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. 1000 kcal úgy egy 6 éves gyerek adagja, sőt... Ott kell hagyni ezt az edzőt, mert ha ezt komolyan gondolta, akkor nem valami lángelme.
2022. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért kíváncsi lennék arra az "edzéstechnikai hozzáértésre" a részéről. Egy 1000 kalóriás étrend odadobása után egyáltalán nem vagyok meggyőzödve arról, hogy a csávó annyira képben lenne az anatómia, a mozgásminták és a gyakorlati végrehajtások kapcsán. Szerintem csak simán váltsatok edzőt! Ha írtok egy környéket, akkor segítek találni is!

Egyébként a ti példátokból is látszik, hogy ezt a "személyi edzői" hitvny, szar, undorító, semmirevaló képzést meg kéne reformálni. Egy gyógytornász 4 évig tanul az egyetemen, amire foglalkozhat emberek mozgásrendszerével. Étrendi tanácsokat nem adhat. Egy dietetikus 4 évig tanul az egyetemen, amire foglalkozhat emberek táplálkozásával. Az edzésedre vonatkozóan tanácsokat nem adhat. Erre jönnek a pár hónapos gyorstalpalót elvégzett, hétvégi csoportos órákra járó személyi edzők, és ők egy személyben sporttudományi szakértők és táplálkozási tanácsadók is lehetnek? És valaki ezeknek fizet? Nem nevetséges és ijesztő ez?

2022. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát, nekem is inkább ez a félelmem, hogy felületes a tudása, és attól kell félni, hogy megnyomorítja az embert, de nem én mentem hozzá -nem véletlenül- így nem látom.


Nekem volt egy szuper edzőm Debrecenben, hát ő 25 éve van a szakmában, csak a párom nem akar abba a terembe járni ahol ő edz.


Ajánlásokat fogadok, főleg, hogy van 1-2 ember aki egyébként egész jó szakembernek tűnik (pl. Jenei István). Debrecenben élünk.

2022. febr. 8. 18:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyja itt az edzőt a fenébe! Én 94 kilósan kezdtem edzőnél, 1200 kaloriát ettem. Le lettem cseszve és írt egx 1700as étrendet. Gyorsabban és fájdalommentesebben fogytam.

80 kiló alatt ujraszámolta, onjan 1550-1600as volt. Most 66kg vagyok és 1350en fogyok

2022. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Humor Herold ***** válasza:
100%

Egy ilyen paraméterekkel rendelkező férfi ha 1000kcal-t eszik naponta és az edzést még meg is nyomatják vele benne van a pakliban a rosszullét veszélye.Főleg ha előtte mondjuk 3000kcal-on élt nap mint nap edzés nélkül.

Szédülés,rossz közérzet,éhség,fáradtság...összeesés.

2022. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kaloriakalkulator szerint az heti 2kilo fogyast eredmenyez.
2022. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kevés eléggé...
2022. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az addig ok, hogy először fogyni kellene, mert ha erre tömegel , akkor nagyon zsíros lesz, de nekem 65 kg-os nő létemre ,1700 kcal szálkásító étrendet írt az edzőm ….
2022. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Idióta,retardált,OKJ mágus.Azonnal hagyjátok ott mert bolond aki ilyet ajánl egy kezdőnek.

Kínszenvedés lesz ennyi kajával,izomból is sokat fog veszíteni.Elképesztő mennyire 0 a szabályzás a személyi edzőknek,az ilyeneket azonnal el kéne tiltani a szakmából

2022. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!