Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túlevés/kalóriaplusz nélkül...

Túlevés/kalóriaplusz nélkül hogyan lehet erősödni?

Figyelt kérdés

Régen edzettem rendszeresen súllyal, de áttértem más tevékenyégre. Most kihagyás után újrakezdtem és néhány hónap után beleütköztem ugyanabba az akadályba, mint kezdőként: kalóriaplusz és ezáltal az izomtömegem (vagy csak szimplán a testsúlyom) növelése nélkül nem mennek a nagyobb súlyok.

Jelenleg például fekve 60 kilóba belenyomok egy jobb napon ötöt, de szériázni nem tudok vele. 3 hónapja kezdtem újra, 40 kilóról kezdtem például a fekvenyomást.

Van erre valami mód? Régen olvastam erről könyvekben, hogy elvileg erős idegrendszerrel is lehet emelni akkora súlyt, mint nagyobb izomtömeggel. Ez kamu vagy reális?



2022. febr. 12. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Stringer? Téged nagyon sokszor látlak kommentmezőben.

Amúgy az erőszint ezer tényezőtől függ. Én anno 70 kilósan (természetesen naturálon) felhúztam a 210-et. Majdnem szétrobbant a combhajlítóm, de felhúztam. Utána hárman jöttek oda hozzám, hogy tudok-e nekik kokszot intézni. Szóval ez ilyen. Amilyen szar a genetikám a testépítéshez, olyan jó az erőemeléshez, szóval ez ilyen dolgoktól is függ.

Az összességében kijelenthető, hogy minél nagyobb tömeg (elsősorban izomszövet tekintetében), annál nagyobb erő, annál több munkasúly. Nem véletlenül vannak testsúly-kategóriák powerlifter versenyeken. Ha most 81-82 kilósan tudnék hozni akkora totálokat, mint mondjuk a 120 pluszos versenyzők, akkor leszarnám, melyik classban versenyzek. Így meg az életemet is kivízhajtózom, hogy ne csússzak át a nagyobbakhoz, mert a pár kiló különbség is rengeteget számít (főleg egyébként guggolásban).

Szóval teljesen érthető, hogy csak tömegelési szakaszban emelkednek potenciálisan a használt súlyok. Meg hát kalóriatöbbletben amúgy is jobban teljesít az ember a rúddal, mint deficitben. De ja, kellően jó idegrendszerrel, genetikával, adottságokkal, technikával, elszántsággal simán meg tudod hazudtolni néha a fizika törvényeit. De én erőemelő edzést is folytatok. Sima gyúrósként értelemszerű, hogy nem emelkednek úgy a súlyok, mintha erőszint-növelésre specializálódnál.

Nem akarsz powerlifter módjára edzeni? Ha ennyire számít a súly és az erő, akkor jobban járnál, mint a sima gyúrós edzegetéssel.

Hány kiló vagy jelenleg, hogy a 60-ból csak öt megy ki? Mennyi volt régen a totálod? Mit sportoltál az újrakezdésed előtt?

2022. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

70 kiló vagyok most, az összes izmot leadtam ami volt. Újrakezdésem előtt bringáztam csak. Úgy 2018 májusában hagytam abba az edzést, azóta három hónappal ezelőttig nem fogtam súlyt a kezembe igazából. Régen 120 kilóba tudtam ötöt nyomni fekve.


Régen is ez volt, hogy testsúlyom mínusz 10 kilónál megállt a nyomásom és csak kaja többlettel tudtam haladni feljebb. Ez akkor volt amikor elkezdtem az edzést legelőször.


Amúgy, igen, szoktam válaszolni, de mindenhez nem értek, kérdezni nem szégyen.

2022. febr. 12. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem.

Powerlifting nem érdekel? Régi forma milyen volt?

2022. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

90 kiló voltam és zsíros. Powerlifting valamilyen szinten érdekel amúgy, de csak simán gyúrtam mindig teljes testes meg osztott edzéstervvel.

Egyedül a bicepszezés ment jól mindig valamiért, ott már kezdőként is 15-20 kilós egykezesekkel tudtam edzeni, cirka 35-ös karral.

2022. febr. 12. 17:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Izolációs gyakorlatoknál én azt tapasztalom, hogy relatív könnyű kezdőként, kis izomtömeggel is relatív nagy súllyal dolgozni, úgyhogy a karhajlításod valójában olyan sok dolgot nem mond el az erőszintedről. Szerintem kezdd el poweresebbre venni a figurát. Texas method, ilyesmi. Én is így kezdtem, mindenki így kezdi.
2022. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom. Meglátom sikerül-e túllendülni ezen vagy megint tömeget kell növelni.
2022. febr. 12. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad le, hogy néz ki mondjuk egy fekvenyomóedzésed (hány sorozat, hány ismétlés). Ha látnánk, akkor könnyebben meg lehetne mondani, miért nem tudsz növelni a súlyon.
2022. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sima 5x5 ismétlés.

57,5 kiló még megy, de 60 már nem. Megcsinálom az első sorozatot és onnantól annyi. Legfeljebb 5-1 perc pihenéssel megy a többi, de például legutóbb még így se sikerült, szóval visszavettem egyelőre 57,5-re.

2022. febr. 14. 13:04
 9/11 A kérdező kommentje:
*5-10 perc
2022. febr. 14. 13:05
 10/11 anonim ***** válasza:

#8


Akkor simán csak elakadt az 5x5, ez természetes, ha nagyon hozzá vagy szokva. Szerintem több volumen kellene a fekvenyomásba. Vedd le mondjuk 45-re, abba szerintem menni fognak a 10-ek. Amikor tudsz, emelj 2,5 kilót.

Ha elakadsz a 10-ekkel, jöhetnek a 8-as sorozatok, aztán végül a 6-os sorozatok. A módszer természetesen ciklikusan ismételhető.

Próbáld ki, szerintem be fog indulni a fejlődés. Ha mégsem, nyugodtan írj, akkor kitalálunk valami mást.

2022. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!