Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Összezavarodtam, hogyan...

Összezavarodtam, hogyan építsek izomtömeget nőként? 175cm/49kg

Figyelt kérdés

Szeretnék szálkás izomtömeget építeni a lehető legkevesebb zsír halmozódással.A fő problémám az hogy teljesen összezavarodtam. A túl fogyás miatt nem merek elegendő tápanyagot bevinni a szervezetembe.

A A baj hogy súlyzós edzés mellett rendszeresen napi szinten 10 000-15 000 lépést teszek meg egy nap, ez másfél 2 h-órás séta.Az energia bevitelem 1800 kalória. A fehérjebevitelem magas két gram fölött a szénhidrát bevitele m változó általában max 160 gram de ebbe beleszámolom azt a rengeteg zöldséget amit napi szinten megeszek. A szénhidrát bevitelem gondolok itt a rostokra és a gabonafélékre inkább a rost dominál gabona nagyon kevés (kb. 50 gram zab és még 40 gram rizs) ehhez hasonló a számolósszénhidrátom. A súlyom ellenére nagy súlyokkal edzek de az edzéseim három-négy gyakorlatból állnak. Emiatt félek attól hogy a többlet tápanyag amit esetleg nőként bevinnék az zsírnak menne és nem az izomba épülne.Sovány fehérjéket és összetett szénhidrátokat fogyasztók a zsír bevitelem is alacsony azt is növényi tej ből fedezem. Régebben amikor edzettem este már nem ettem szénhidrátot de sokan modják hogy a napi összes bevitel számít.Igazából nem tudom hogy hogyan osszam fel a makro tápanyagokat.Többen írják hogy zsíros fehérjés reggeli a legjobb de mivel négy óránként eszek emiatt soha nincs meg a szénhidrátbevitel.Sajnos mindent édesítőzök ami eléggé zavar napi 1x 125ml stevia elfogy.Szeretnék segítséget kérni hogy hogyan kezdjék hozzá!



2022. febr. 20. 06:57
 1/5 anonim válasza:
87%

A legnagyobb baj az agyban van, ha ez igaz.

Olvasni is szörnyű volt.

Vizsgáltasd ki magad sürgősen.

2022. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod 1800kcal a napi szükségleted.Egyél 2500kcal.Tartsd a 2g körüli fehérjét az 1g körüli zsírt.A szénhidrátot meg növeld.

Izmot építeni csak tömeget növelve lehet.És nem lehet elkerülni akármilyen precíz az étkezés hogy zsír is menjen fel közben.Ezért vannak tömegnövelős és diétás időszakok.A tömegnövelés célja hogy minél több izmot felszedjen minél kevesebb zsírral az illető.A diétás időszaknak pedig hogy a felszedett zsírt elveszítse úgy, hogy közben minél kevesebb izmot veszítsen.

2022. febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jeez kicsit túlgondolod a dolgot.


Ha naturálba tolod kalória + ba kell lenned és fog menni valamennyi zsír rád, enélkül nem fogsz fejlődni. Majd x hónap edzés után lediétázod azt a + zsírt.

Alpból szálkásan nagyon nehezen fogsz fejlődni

2022. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezd el lassan emelni a kcalt, rádfér egy kis zsír.

Én amúgy tavaly augusztusban kezdtem, rendszeresen eszek lefekvés előtt 1000kcal körül, gyakran megy 2000kcal este 6 után (akkor érek haza edzésből) és nem igazán jött fel zsír, igényli a szervezetem az edzés miatt.

2022. febr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a bevitellel nem fogsz tömeget növelni , csak tovább fogysz, pedig így is nagyon sovány vagy!

2500 kcal simán mehet neked , nem fogsz tőle zsírosodni az egymillió százalék.

2022. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!