Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A vállból dolgozás ellen...

A vállból dolgozás ellen valami megoldás?

Figyelt kérdés

Egy-két éve kezdtem el gyúrni, úgy érzem el is jutottam talán egy haladó szintre, legalábbis formailag, ha lehet ezt így mondani.

Viszont raktárosként dolgozok, és én azt a típus vagyok aki gyorsan csinál mindent, pörgök folyamatosan és van hogy 40 kilós ládákat kell fej fölé emelnem (egymásra pakolni vagy fel a rámpára).

Na én ezt vállból nyomva csinálom mindig, de úgy mindent vállból emelek amit csak lehet.

Azt általános iskolában belém verte a testneveléstanár, hogy egyenes derékkal emelünk csak, azzal sosem volt bajom.

Viszont az edzés során is annyira természetessé vált számomra, hogy vállból csinálok mindent, hogy észre sem veszem.

Van mellem meg hátam is, de ezek a leggyengébb izmaim, mármint ahhoz képest amennyit edzettem szerintem eléggé le vannak maradva. (mert ugye ezeknél mindig besegítek vállal)


Most elkezdtem fizetni egy edzőt, hogy mindig ott legyen, szóljon rám, figyeljen, meg kitalált gyakorlatokat amik segítenek, hogy lazább legyen a vállam. (mert be van feszülve mint az atom)

Na de most annyira rámentünk erre, hogy nem tudom eldönteni hogy ennek most van e értelme.

Igazából most abszolút egy kezdő szintjén érzem magam, nagyjából súly nélkül csinálunk mindent, vagy minimális súllyal, hogy a helyes mozdulatok meglegyenek.

Úgy érzem segít is valamit, de valahogy azt érzem, hogy ez sem fogja megoldani a problémám.

Azt érzem, hogy ez amolyan időhúzás, meg pénzszórás részemről.

Aztán lehet tényleg segít.


A munkában is kéne változtatnom, mert ott ugyan úgy nyomom ki a ládákat vállal, de egyszerűen nem bírom, muszáj pörögnöm mert nem szeretem ha úszás van.


Mit kéne csinálnom? Fizessem még az edzőt, mert mégiscsak egy szakember aki segíthet, vagy van valami más ötlet is?


(sosem volt tartós vállfájdalmam, vagy sérülésem, persze van hogy megérzek egy egy jól megpakolt ládát)

Tisztában vagyok vele, hogy ami késik nem múlik a sérülést illetően, ezért is szeretnék megoldást mielőtt késő lenne.



2022. febr. 21. 17:06
 1/1 BeefEater ***** válasza:

Gyakorolnod kell a technikát.

Én azt szoktam csinálni, ha nem tudom megakadályozni, hogy valami nem kívánt segédizmot bevonjak, hogy lefárasztom előtte azt az izmot rendesen és akkor nem tud részt venni a gyakorlatban. Általában ezt elég párszor csinálni és addigra megtanulod jól csinálni.

2022. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!