Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi ennek az oka? Vagy nincs...

Mi ennek az oka? Vagy nincs is semmi jelentősége?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :D


Lassan másfél éve edzek, először fogyással indult az egész. 30kgot leadtam és eltűnt a feleslegem nagyobb része, majd ezután mivel nagyon vékonynak és a tipikus skinny fatnek éreztem magam (170cm és 73kg) úgy döntöttem, hogy elkezdek izmot építeni.


Augusztus eleje óta csinálom az izomépítéses "ciklust" és azóta 79-80kg körül mozog a súlyom. Láthatóan jött rám izom, sokkal jobban nézek ki, de nem is ez a lényeg.


170cm és 80kg azért valljuk be nem túl ideális és ezek alapján van rajtam némi zsír amit érdemes lehet leadni, viszont ezek ellenére is eléggé eres a kezem ahhoz képest, hogy egy kicsit "tömör" alkatom van.

Ez lehet annak a jele, hogy tényleg izmot építek, hisz ugye minél alacsonyabb a tzs% annál jobban látszanak az erek és azért már +7kg nyár óta nem olyan kevés. Ha ennek nagyobb része zsír lenne, akkor az erek sem látszanának, vagy rosszul gondolom?


Először kezdtem izomépítésbe, és már elég régóta azon aggódok, hogy érdemes lenne-e belekezdenem leadni a zsírt, viszont mivel még tapasztalatlan vagyok ez által nem tudom mik a jelei annak, hogy izmot építek, ezért nem merek belekezdeni..



2022. febr. 23. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs semmi jelentősége.
2022. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindenki máshova hízik, nekem a felsőtestemen alig van zsír, míg a hasamra nagyon gyorsan feljön.

170cm mellett azért a 80kg nem kevés, egyértelműen ha rendesen edzettél akkor izom is ment rád, viszont azt fontos észben tartani hogy 1 év alatt kb 6-7kg izmot tud az első évben felszedni valaki összesen.

2022. febr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos jott fel izom is de siman lehet rajtad tobb kg felesleg attol meg h eres a karod.
2022. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!