Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyi idő elég volt "tömegelni"?

Ennyi idő elég volt "tömegelni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


7 hónapja belekezdtem életem első izomépítéses korszakába. Rájöttem, hogy hiba volt, mert túlzottan függök attól, hogy mit mutat a mérleg.. Folyamat ezen stresszelek, hogy ne menjen fel túl gyorsan és már belefáradtam.

Naturálként teljesen feleslegesnek érzem ezt a tömeg-szálka ciklust. Engem ez mentálisan nagyon a padlóra tud küldeni, ahogy észrevettem.


7 hónap alatt feljött 9 kg, ami nem túl kevés, de tekintve, hogy kezdő vagyok (15 hónap edzés, ebből 8 hónap otthoni) szerintem még beleférhet.


A kérdés: 7 hónap alatt építettem-e vajon annyi izmot, hogy lenne-e értelme leszálkásítanom? Nem kevés ez az idő ahhoz, hogy érdemleges izom legyen rajtam? Nem szeretnék feleslegesen szálkásításba belekezdeni.


72kgról indultam, most 81kg vagyok. A cél 75kg környéke lenne, szóval nem szabadulnék meg túl sok súlytól. 75kg után pedig szintentartáson fogok edzeni. Lenne értelme 7 hónap után belekezdeni egy szálkásításba? Mindenhol azt olvasom, hogy 1 év minimum kellene.


U.i.: Izom szerintem jött rám, mert erősödtem rengeteget. (fekvenyomásnál pl július végén, amikor kezdtem az izomépítést, 75kg volt a maxom, ez 110kg volt másfél hónapja, de szerintem a 115-120kg is meglenne most)



2022. márc. 7. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Csak átfutottam a leírást, mivel nem vagy az ügyfelem, ilyen novellákat pedig csak tőlük olvasok el részletesen, de a lényeget értem. A kérdésem ettől függetlenül az, hogy neked egyáltalán naturál hobbigyúrósként mit jelent az a fogalom, hogy szálkásítás? Naturál hobbigyúrósként 7 hónap után mit akarsz szálkásítani? De akár egy év után is? Mit akarsz?

Szálkásítás, beszáradás, tömegelés. Ezeket a fogalmakat naturál hobbistaként felejtsük már el. Neked hobbigyúrósként annyi legyen a dolgod a kondizással, hogy ne hízz el, legyen egy egészséges testzsírod, egy erős és esztétikus fizikumod, és ennyi. Ennél többet elvárni, és szaros kilogrammokon rúgózni értelmetlen. A testépítő versenyzők nem kattognak ennyire a mérlegen, haver.

2022. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Miért kell leírni, hogy ingyen nem segítesz? Szeretnéd, ha a kérdező előfizetne nálad konzultációra? Ezeket a részeket simán ki is hagyhatnád a válaszodból és elég lenne annyit leírnod, amennyit hajlandó vagy egy ilyen fórumon átadni a tudásodból.


Kérdező, akkor szálkásíts, ha szükségét érzed. Ha túl zsírosnak érzed magad és ez zavar, akkor tölts pár hónapot a zsír lepucolásával.

2022. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
7 hónap alatt 9kg? Szépen bekötötted a zsírt meg a vizet.
2022. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
1. Sose bírtam az olyan személyi edzőket, akik meg szeretnék határozni és be szeretnék határolni, hogy mi legyen az adott ember célja, mert "neki ennyi is elég". Hadd rúgózzon már amin akar, és hadd legyen olyan célja, amilyet szeretne. Felnőtt koromban elkezdtem hegedülni, és egészen addig váltogattam a tanárokat, amíg nem találtam egy olyat, aki hajlandó volt úgy tanítani, mintha egy szólókarrierre készülő gyerek lennék (az első órán kértem már, hogy így álljanak hozzám). Nehéz ilyen tanárt találni, de azért sikerült. És nyilván nem lesz egy felnőttből szólóhegedűs (vagy egy hobbigyúrósból Jay Cutler), de a hozzáállás hadd legyen már olyan, amilyet az ember szeretne.
2022. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Túlzottan maximalista vagyok mindenben, így ez az edzésre is igaz.

Próbálom a lehető legkomolyabban venni, persze bizonyos határokon belül. Úgy vagyok vele, hogyha már időt és energiát szánok erre, akkor megérdemel ez az egész annyit, hogy nem félvállról veszem és figyelek a részletekre. Sokan mondták már, hogy túl komolyan veszem és hobbi gyúrósként úgy sem fogok tudni izmosabb fizikumot összehozni szerek nélkül.

Lehet igazuk van, de nem érdekel. Ha az edzés élvezet számomra, miért ne vehetném komolyan?

2022. márc. 7. 14:41
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Igazad van kérdező, nem kell bekorlátozni magad. 4-es vagyok, és tudtam, hogy durván le lesz pontozva a válaszom, mert az emberek nem így gondolkodnak, korlátoltak. De ezzel ne törődj, légy maximalista és kész, ilyen a természeted, nehezen tudsz rajta amúgy is változtatni és nem is kell - miért ne hozhatnád ki magadból a maximumot, bármi is legyen az.
2022. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
jók ezek a bullshitek meg közhelyek amiket nyomattok fiúk. csak hát azzal nem fogja kihozni magából a maximumot ha 7 hónapnyi mell-bicepsz után a nulla izomtömegével leszálkásít, mert ez a valóságban úgy fog kinézni hogy a diéta végére kapunk egy anorexiás csontkollekciót. ezért mondta azt az 1. válaszoló hogy ezen a szinte csak simán egyél elég kalóriát meg elég fehérjét, meg hogy edzél és aludj eleget aztán ennyi. így hamarabb fogsz jól kinézni mint ezekkel a szálkásítós marhaságokkal. ha meg a kérdező tényleg ki akarja magából hozni a maximumot naturálban akkor azon majd évek múlva kezdjen el kattogni ha ennyire élvezi az edzést, ne most 7 hónap után.
2022. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Üdv! Egy fontos index hiányzik a leírásodból. A testzsír %. Amúgy a szálkásítást tényleg felejtsd el, ha csak nem vagy genetikai csoda. Mert elkezded leadni a zsírt és szépen megy lefelé az izom is
2022. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

15 hónapja edzek, nem 7 hónapja.


Több, mint 35kg fogyás van a hátam mögött, amit otthoni edzéssel értem el, kézisúlyzóval.

Viszont ezt az időszakot nem számítom edzésnek, mert az kb semmit nem ért, maximum fogyás részről ért valamit.. Mindent elrontottam abban az időszakban.


Júliusban volt az első konditermi edzésem, és onnantól is veszem komolyabban. Fehérje minden nap azóta kivétel nélkül megvan (1.6g-2g/testsúlykg), 300-as kalóriatöbblet, 8 óra alvás.

Magyarán tényleg 7 hónapja edzek csak.


Köszönöm a válaszokat, mindenképp folytatom az izomépítést ezek szerint, mert hülyeség lenne 7 hónap után leadnom a felesleget.

2022. márc. 7. 16:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit csinálsz, az teljesen jó, ezt folytasd. Ne ilyen szálkásítós/tömegelős, divatból kiment, régen is csak a kokszosokra vonatkozó ökörségeken agyalj, mert értelmetlenül leredukálod a fejlődésedet és a motivációdat hobbigyúrós szinten.
2022. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!