Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez jó lenne...

Szerintetek ez jó lenne kardió helyett?

Figyelt kérdés

nem szeretek kardiózni, de az állóképességem sajnos a béka s*ge alatt van, és szeretném azt is fejleszteni.

heti 2x edzek minden izomcsoportot ppl felosztásban. arra gondoltam, hogy a hét első felében nagy súllyal alacsony ismétlésszámmal dolgoznék mint eddig, a hét másikfelében pedig kissebb súllyal magas ismétlésszámmal és kevesebb pihenővel.

szerintetek ez nem menne az izomtömeg és erő rovására?



2022. márc. 19. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem fogod kiváltani a kardiót. Van is egy ilyen vizsgálat (majd megkeresem a másik tabletemen, mert azon van elmentve), amin azt vizsgálták, hogy az ilyen magas ismétlésszámú, pörgős, lihegős, darálós súlyzós edzések mennyire állják meg aerob tekintetben a helyüket a hagyományos kardió mozgásformákkal szemben (pl. futás, bicikli, elliptikus tréner, ugrókötél), és hát sehol nem volt a súlyzós edzés. Egész egyszerűen ez azért van, mert azt nem állóképesség javítás céljából találtuk ki, hanem izom és erőszint fejlesztés céljából.

Heti 2x30 perc kardió edzés a tanulmányok szerint elég arra, hogy javítsd az állóképességedet, és hogy tegyél az egészségedért. Azt a heti 2x30 percet ki lehet bírni. Én többet szoktam, mert van mit dolgoznom a nyugalmi pulzusomon, de a tudomány szerint a heti 2x30 perc már elég tud lenni. Erőemelőként én is utálom a kardiózást, úgyhogy megértelek, de sajnos rá kell állni a rohadt futópadra (vagy válassz bármit), és csinálni kell, különben az állóképességünk, a szívünk és az érrendszerünk előbb-utóbb morcos lesz.

2022. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem, köszi!

jelenleg heti 6 edzésem van nem lenne sok szerinted ha még 2 kardiót is tolnék mellé?

2022. márc. 19. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te tudod. Versenyidőszakban én is heti hatszor edzek, mégis befér a heti három kardió idő és regeneráció tekintetében. Csak van a hatból kettő olyan edzésnapod, aminek a végére be tudod szúrni azt a kis kardiózást. Ne a maratont akard lefutni, nem állóképességi sportoló vagy, csak egy szimpla gyúrós, szóval ne gondolod túl. Egy kis aerob heti kétszer minimum, lazán, de szigorúan, aztán ennyi.
2022. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a nagy súllyal kevés ismétlés a tömegnövelésre van, a kicsivel sok pedig a szálkásításra. erőnöveléshez úgy tudom, hogy a minél alacsonyabb ismétlésszám minél nagyobb súllyal a jó
2022. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!