Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Arra lennék kiváncsi, hogy...

Arra lennék kiváncsi, hogy más is tapasztalt-e Bicep Curl-nél csukló fájdalmat, azt is olvastam hogy valakinél magától elment, próbáltam Francia Rudat nem igazán segített a helyzeten, vagy csináljak esetleg húzodszkodást alternatívaként?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is :)

2022. márc. 24. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

A bicepszhúzásnak nem alternatívája semmiféle húzódzkodás.


De a kérdéserde a válasz, igen, nekem is fájt már tőle a csuklóm, én visszavettem a súlyból és pár hét alatt elmúlott.

2022. márc. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek anatómiailag nem optimális egyenes rúddal vagy akár francia rúddal kivitelezni a karhajlítást, mert az izület olyankor egy anatómiailag nem kényelmes mozgáspályára van kényszerítve. Nekem sosem volt ilyen jellegű bajom, de sokaknak igen. Nekik optimális lehet a kézisúlyzóval végzett karhajlítás, mert ott minden izület funkcionális értelemben optimálisan tud mozogni.

Ha már a húzódzkodást hozod fel, akkor nekem (meg néhány szakértőnek és profi atlétának) az az álláspontja, hogy ha az edzéstervednek része a progresszív evezés és a plusz súlyos húzódzkodás, akkor valószínűtlen, hogy a karhajlítás olyan hatalmas érdemben hozzájárulna a bicepszed fejlődéséhez, de ez már más téma. Én azt mondom, hogy ha a karhajlítás neked sehogy nem optimális, akkor engedd el, csak egy izolációs gyakorlat, ami egyáltalán nem kötelező.

2022. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!