Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt lehetséges...

Mennyi idő alatt lehetséges 70 kg-ról 80 kg-ra tömegelni?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell rólam, hogy gyors anyagcserém van, világ életemben vékony 60 kg-s srác voltam (178 cm kb.) tavaly 3-4 hónap alatt felmentem 68-69 kg-ra, viszont most újra elkezdtem tömegelni. Figyelek a magas fehérjebevitelre, valamint hogy minőségi ételekből vigyek be sok kalóriát. A mostani súlyom 70,8 kg. A célom a 80-81 kg lenne, nem túl sok zsírral. Ez a cél reális az idei év november-decemberére? Persze ha tartom az étrendet és az edzéseket.

2022. márc. 30. 20:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Tehát te szeretnél naturálban 70 kilóról kicsit több, mint fél év alatt 10-11 kilót felpakolni úgy, hogy pici zsír, és sok izom?
2022. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
3-4 hónap alatt is sikerült, és semmi zsír nem jött fel :D 60ról 70re tavaly
2022. márc. 30. 20:59
 3/18 A kérdező kommentje:
nem azt mondom hogy pici zsír, de ne úgy nézzek már ki mint a molnár krisztián, ha már ennyit edzek érted.
2022. márc. 30. 21:00
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Tehát állításod szerint három hónap alatt felszedtél 10 kiló színtiszta izomtömeget, 10 kiló új izomszövetet? Most pedig pár hónap alatt fel akarsz pakolni újabb 10-et? Az már 20 kiló izomszövet, ha jól számolom. Egy nem naturál testépítő versenyző egy élet alatt nem szed fel ennyi izomszövetet. Akkor te naturál hobbista kezdőként nehogy már elhidd, hogy fel fogsz.

Betömegelni be lehet. Az naturálban pont mindig hízókúrát jelent, hála a magas kalóriatöbbletnek, te pedig pont ezt a hízókúrát akarod elkerülni.

Figyelj, csak simán eddz tovább, okosan, tervszerűen, progresszíven. Mellette egy minimális kalóriatöbbletben folytatott kiegyensúlyozott táplálkozás, sok regeneráció, és fejlődni fogsz, ne félj.

Felejts el ezt a hónapra kiszámolt, kitűzött irreális elvárásokat, mert csak kudarc lesz belőle, abból pedig demotiváció.

2022. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De akkor hogy jött fel 3-4 hónap alatt előző évben durván 10 kiló? merthogy nem zsír jött fel az tuti. Mondjuk úgy hogy 10 kilóból nagyjából 7 kiló izom volt és maximum 3 kiló zsír, de még ez is soknak tűnik.
2022. márc. 30. 21:22
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Rosszul mérted. Majd ha hosszabb távon edzel, nem 3-4 hónap akkor meglátod, hogy lehetetlen ennyi szálkás izmot felszedni, akkor is ha minden ki van maxolva (edzés, táplálkozás, regeneráció). De ne higgy nekünk, próbáld ki, mi szóltunk. Szerinted viccből járnak ez emberek évtizedekig edzeni? Az edzés első pár hónapjában nekem is megugrott a tömegem, elvileg a sok szénhidrát vizet köt meg benned, ennyi. Lehet ennyit hízni decemberig de abban lesz már zsír is.
2022. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"merthogy nem zsír jött fel az tuti"


De, jött fel, hidd el. Ugyan ezt az utat jártam végig, 60 kg környékén kezdtem el egy kemény tömegelést, fél év alatt 78-ra másztam fel. Na most, egyáltalán nem látszik rajtam a zsír, továbbra is vékony, izmos alkatom van, viszont a testzsírszázalékom (mértem) megkétszereződött.

Vékony embereknél egyszerűen nem látszik nagyon a több kilónyi különbség sem, főleg ha neked is olyan genetikád van, hogy sehova nem rakódik aránytalan fölösleg, egyenletes a zsírszövetréteged.

A másik, hogy az izomfalad alatt is tárolsz zsírt, ami kívülről megint csak nem látható.

2022. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hetes vagyok.

Ebben egyébként nincs semmi szégyen. A tömegelés természetes velejárója a zsírosodás, ha pedig vékony vagy, még jót is tesz az alkatodnak, illetve látni fogják, hogy naturálban tömegeltél.

2022. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hetes, pont ennyit akartam megtudni! Köszönöm. Tudom, nyilván nem ugy akarok felszedni 10-15 kilót hogy az színtiszta izom, mert az lehetetlen. De azert egy balansz legyen a kettő között
2022. márc. 30. 22:11
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha kezdetben nagyon vékony voltál akkor a súly nagy része biztosan zsír volt. Plusz mikor elkezd többet enni az ember akkor több vizet tart meg az ember, szóval valszeg a 10 kilóból max 2kg ami izom, a többi zsír, víz és egyebek.

Az más kérdés hogy izmosabbnak tűnsz, mert nem vagy csontkollekció.


70 ről 80 kg viszont már lassabb lesz, kb 1 év, izommal, zsírral mindennel együtt.

2022. márc. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!