Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehet fájdalom a mellkas...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Mitől lehet fájdalom a mellkasomban?17/F

Figyelt kérdés
A 90 fokos fekvőtámaszra szeretnék edzeni, de amikor csináltam pár pseudo fekvőtámaszt(csuklót lejjebb visszük csipő magasságnál kicsivel feljebb) akkor a mellkasomban baloldalon olyan érzés volt, mintha ki akarna ugrani az a rész a testemből(bal mell tájékon ilyen mell közepétől mell jobb oldaláig és a mellem aljáig), szúró fájdalommal, ezért abbahagytam egyből. Régebben egyszer megpróbáltam az elbow levert és, akkor is ugyan ezt az érzést eredményezte csak erőteljesebben. Viszont a rendes feladatokat fájdalom nélkül eltudom végezni, például fekvőtámaszból 25 megy jó testtartással egyszerre minden gond nélkül. Mi lehet a probléma? (177-180cm, 61kg(nem tudom, hogy lényeges-e, de azért beszúrom))

2022. ápr. 10. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki szerintem hogy nem csinálsz ilyen nyomorék gyakorlatokat te kis pseudo kukac. Fekvenyomás kézi súllyal a legjobb
2022. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A pseudo push up és az elbow lever egy remek fejlesztő-gyakorlat, kivéve akkor, ha fiziológiailag nem állsz rájuk készen. Ha a hajlékonysággal, izületi mobilitással, izomletapadással vannak gondok, akkor elképesztő fájdalmakat lehet átélni az ilyen jellegű gyakorlatok próbálgatásánál. Neked is valami ilyesmi lesz a probléma.

Szaladj el egy gyógytornászhoz, és ő majd segít. Inkább, mint hogy aztán lesérülj, és megszakadjon a fejlődésed.

2022. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Köszi ezt a támogató hozzászólást, de én jobban preferálom a saját testsúlyós edzést. #2 Köszi, ez már tényleg segítőkészebb, esetleg nem tudnám házilag megoldani a problémát? Egy gyógytornászhoz mire bejutok eltelik egy hónap, mellesleg ebben az esetben csak elmondanám neki is a problémát?
2022. ápr. 10. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy kardiológushoz, nehogy valami nagy bajt jelezzen.. Bár maszekban, mert ha államiba mész ott sokat kell várni..
2022. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!